У Славутичі показали народне вбрання Полісся
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) у Фейсбуці.
«У Краєзнавчому музеї міста Славутича і Чорнобильської АЕС відкрилася етнографічна виставка, де представлено 11 комплектів традиційного народного одягу із постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС районів Полісся: Київської, Житомирської, Рівненської та Волинської областей. Експонати зібрали під час експедицій Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, що належить до сфери управління ДАЗВ», – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що виставка – це ще один крок до розвитку культурного та туристичного потенціалу – одного з векторів проєкту «Магніти України: Чорнобиль», який реалізується за підтримки Офісу Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства інформаційної політики та культури і Державного агентства розвитку туризму.
За словами директора Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф Ростислава Омеляшка, територіальні відмінності традиційного вбрання мешканців Полісся можна побачити в особливостях крою та декору компонентів костюмів, у кольоровій гамі та техніках оздоблення, що пов’язані з місцевими традиціями.
Так, для жіночого одягу з Іванківщини характерна техніка полотняного ткання, де за допомогою чергування білих та чорних ниток утворюються квадрати з ритмічно розкиданими усередині ромбами.
Декорування місцевими орнаментами, пошиття одягу за допомогою різноманітних технік, використання відмінних форм та матеріалів — все це демонструє естетичне бачення мешканців Полісся.
Також на виставці експоновано жіночі головні убори з різних куточків Полісся, де в елементах пошиття та оздоблення прослідковуються трансформація в часі та регіональна варіативність.
Експозиція триватиме до 23 жовтня із можливістю продовження.
Фото: ДАЗВ, Краєзнавчий музей м. Славутича і Чорнобильської АЕС