На Чернігівщині в завезених у дику природу турів народилося потомство
Про це повідомляється на сторінці парку у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Весна продовжує радувати нас поповненням. Так, зовсім нещодавно у символів цього року та мешканців нашого парку - туроподібних биків - з’явилося троє телят", - ідеться у дописі з фотографіями.
За поясненням менеджера з регіонального розвитку БФ "Беремицьке Біосфера" Ростислава Полушвайка, це вже другий приплід у туроподібних за час їхнього мешкання на Чернігівщині. Перший (два бички) був минулого року, але від самок, яких привезли у парк вагітними. Нинішнє ж поповнення стада - це вже чисто "українські тури".
Як повідомляло агентство, 12 особин туроподібних биків Хека були завезені в "Беремицьке" з Латвії у листопаді 2019 року. Тварини мають темний окрас і дуже схожі на справжніх первісних турів, які на Чернігівщині були винищені близько 500 років тому. Після карантину биків випустили в дику природу і вони добре адаптувалися.
Свого часу тур був одним із найбільших в історії наземних ссавців. Його вага досягала 1000 кг, а висота в холці - 180 см. Сто років тому німецькі селекціонери (брати з прізвищем Хек) штучно вивели подібну до турів породу великої рогатої худоби, представників якої називають биками Хека.
Парк природи "Беремицьке" розташований у Козелецькому районі Чернігівщини, його площа - близько 500 га. На території парку відтворюється первозданна природа, яка була в цих краях у V-X сторіччях (до утворення Київської Русі) - коли люди жили з нею ще в повній гармонії. Втілюючи ідею ревайлдингу (відновлення природи, притаманної тій чи іншій місцевості), працівники парку засаджують і заселяють територію тими видами рослин, тварин, птахів, комах, які утворять замкнутий біологічний цикл прадавнього чернігівського Полісся.
Водночас тут розвивають туризм. Влітку минулого року в парку відкрили туристичний маршрут "Шляхами турів", прогулюючись яким можна побачити й новонароджених бичків.