Зміни до законодавства допоможуть розвинути туристичну інфраструктуру музеїв – Потураєв
Про це повідомив голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв у розмові з журналістами після виїзного засідання комітету 20 жовтня в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», передає кореспондент Укрінформу.
«Ми почали вже не просто обговорювати, а активно працювати над змінами до закону «Про музеї і музейну справу», бо законодавство застаріле. Цю роботу ми виконуємо разом з Міністерством культури та інформаційної політики. При міністерстві працює група експертів з боку міжнародних донорів – USAID, Євросоюзу щодо цієї реформи. Це допоможе нам плідно просуватися, використовуючи досвід наших найближчих сусідів, наприклад, Польщі, яка проходила схожий шлях трансформації», – сказав Потураєв.
За його словами, приклад Переяславського заповідника наочно демонструє, що в Україні непогане і ефективне законодавство щодо охорони пам'яток, але не приділено уваги можливостям для розвитку.
«Все було покладено на державу. Так це не працює в жодній країні світу, держава не може витягати на собі мільярди інвестицій, треба завжди шукати можливості для державно-приватного партнерства, для залучення приватних інвестицій, для розвитку приватної сервісної інфраструктури навколо таких об’єктів», – зазначив Потураєв.
Він додав, що саме цього гостро потребує чудовий заповідник у Переяславі, який програє порівняно з комплексом у Пирогові, де є кав’ярні, можливості перепочити, поруч, у Києві, є готелі.
«Тому і самі такі музеї мають отримати можливості для того, щоб долучати інвесторів, щоб розвивати сервіс і всередині, і навколо. Звичайно, міська влада має про це дбати. І я побачив тут гарного міського голову Переяслава, і я переконаний, що міська влада буде робити все, аби і місцевий бізнес був зацікавлений в тому, щоб працювати на створення такої інфраструктури сервісу, і щоб приходили інвестори з області, з Києва і, звичайно, було би добре, якби і закордонні, бо це дійсно одна з наших потенційних туристичних перлин. Але, на жаль, тільки потенційних, бо кияни знають Переяслав, дуже популярні тури вихідного дня, та цього замало», – акцентував Потураєв.
Він зауважив, що люди з інших міст могли сюди залюбки їхати, якби мали можливість залишитися на довший час, ніж один день. Переяслав – наочний приклад надбань, які є в музейній сфері, і тих проблем, які в ній накопичилися, підкреслив Потураєв.
Як повідомляв Укрінформ, раніше голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв після виїзного засідання комітету в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» повідомив, що пам’ятка заповідника «Вознесенський собор» вже в президентській програмі «Велика реставрація». Єдина проблема, за його словами, – не зроблена проєктно-кошторисна документація, яка дасть змогу розпочати фінансування. Депутат підкреслив, що це – завдання музею – «не мерії, не місцевого самоврядування, бо це національний комплекс».