Храмовий комплекс Гьобеклітепе зроблять новим «локомотивом» туристичної Туреччини
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову регіональної палати туристичних гідів Шанлиурфи Мюслюма Чобана, якого цитує TRT Haber.
«За перші 9 місяців року місто відвідало близько 500 тисяч людей… Ми прогнозуємо, що після пандемії кількість відвідувачів дуже швидко сягне мільйонів… Туристи їдуть до Гьобеклітепе, багато хто планує ще це зробити», – повідомив Мюслюм Чобан.
Також регіон приваблює туристів кухнею, культурними цінностями та музикою.
«Шанлиурфа приваблює історією, археологічними знахідками та туристичними можливостями. Той факт, що Гьобеклітепе – об’єкт спадщини ЮНЕСКО, сприяв тому, що Шанлиурфа стала одним із найвідоміших місць у світі… Шанлиурфа найближчим часом поб'є нові рекорди щодо приймання вітчизняних та іноземних туристів», – наголосив мер Шанлиурфи Зейнель Абідін Беязгюль.
«Поряд з Гьобеклітепе в нашому регіоні є ще три місця, які у списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Ще сім – у тимчасових списках. З їхнім додаванням до постійного списку регіон набуде ще більшої популярності для відвідування у світі, й стане новим «локомотивом» у сфері туристичних поїздок», – розповіла віце-президент Асоціації розвитку туризму Шанлиурфи та член правління Асоціації туристичних агентств Туреччини Рахіме Яшар.
Як повідомляв Укрінформ, у червні цього року на сході Туреччини, де археологи виявили унікальні стародавні об’єкти, зокрема 11 пагорбів подібних до всесвітньовідомого Гьобеклітепе було вирішено створити туристичний регіон «Месопотамія». До нього увійдуть 9 провінцій Південно-Східної Анатолії, які вирізняються своєю історією, культурою та гастрономією.
Як відомо, храмовий комплекс Гьобеклітепе у часовому проміжку існував ще до єгипетських пірамід і цивілізації майя. Після його виявлення у 1963 році історія сучасної цивілізації «стала довшою» на кілька тисячоліть. Гьобеклітепе включений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО з 2011 року.