На Одещині популяризують гастротуризм через приготування бессарабської плацинди
Про це кореспондентові Укрінформу під час престуру розповіла координатор проєкту «Створення та смарт-розбудова екокультурного туристичного маршруту «Тарутинський степ» на засадах сталого розвиту» Валерія Бондаренко.
«У межах проєкту «Створення та смарт-розбудова екокультурного туристичного маршруту «Тарутинський степ» на засадах сталого розвиту», що підтримується Українським культурним фондом, наші експерти дослідили культурну і гастрономічну спадщину Бородинської і Петропавлівської територіальних громад Одещини. Вдалося виявити понад 30 потенційних елементів нематеріальної культурної спадщини, один із найяскравіших серед яких – це технологія приготування бессарабської плацинди долини Фрумушика», – зазначила Бондаренко.
Як розповіла господиня Ольга Робу, плацинда – це традиційна бессарабська страва, яку місцеві жителі часто готують.
Для її приготування потрібно замісити тісто із 200 грамів борошна вищого сорту, 100 грамів теплої води та одного яйця. Його залишають на 10 хвилин, а потім розкачують у невеликі кола, які змащують олією, та чекають ще 10 хвилин. Після цього тісто розтягують руками, щоб воно було дуже тонким.
У центр тіста накладають начинку – традиційно з бринзи, але можна також із дрібно порізаної сирої картоплі та злегка підсмаженої капусти. Краї підтягують до центру та заліплюють. Плацинду смажать на сковорідці в олії.
Готову страву подають, складаючи три плацинди одна на одну, та розрізають начетверо.
Фото: Ірина Чириця/Укрінформ