Українська армія не планує ніде жодних наступальних дій — Резніков
Про це на брифінгу в Укрінформі заявив міністр оборони Олексій Резніков.
“Ще раз наголошую: українська армія не планує жодних наступальних дій. Ніде. Ми виступаємо за повернення наших людей і територій політико-дипломатичним шляхом. І ми їх свого часу повернемо. І окремі райони Донецької та Луганської областей, і Крим із Севастополем”, - повідомив Резніков.
Окремо він зазначив, що наразі коаліція реальної підтримки України збільшується. Він навів за приклад, що у нього раніше відбулася низка розмов з міжнародними партнерами України, зокрема, з міністром національної оборони Канади Анітою Ананд, міністром оборони Швеції Петером Гультквістом, міністром оборони Нідерландів Кайсою Оллонгрен та представниками інших країн.
“Міністерці Ананд я подякував за літак зі зброєю з Канади, який ми зустріли того ж дня. Днем раніше був літак з “Джавелінами” з Естонії. А намір надати Україні оборонне озброєння підтвердили Нідерланди. Польські друзі заявили, що збільшать обсяг допомоги”, - зазначив він.
Резніков поінформував, що Україна активно працює над тим, щоб поповнити резерви і летальних засобів, і бронезахисту.
“Зокрема, ми знову звернулися до всіх країн, навіть до тих, хто не хоче поставляти нам летальну зброю, з проханням допомогти швидко поповнити резерви засобів захисту”, - розповів Резніков.
За його словами, наразі Україна з усіх важливих позицій для ЗСУ намагається відпрацьовувати три варіанти: виробництво в Україні, імпорт та отримання як допомоги. Він уточнив, що комбінація цих трьох джерел включає і закупівлі.
Міністр поінформував, що у найближчі дні у РФ анонсовано низку політичних подій, де можуть ухвалюватися рішення, які стосуються України, і також зараз тривають активні дипломатичні зусилля.
“Ми зберігаємо повну концентрацію і будемо готові реагувати належним чином. Паралельно ми ведемо поточну роботу. Цього тижня наші пропозиції будуть розглядатися і в парламенті, і в Кабінеті Міністрів. Ми плануємо наступні навчання впродовж року”, - зазначив міністр.
Окремо Резніков нагадав, що під час свого виступу у п’ятницю під час години запитань до уряду в парламенті він підкреслив, що, оскільки ворог уже застосував подібний спосіб тиску, він може його застосувати будь-коли знову.
“Ми повинні сприймати цю загрозу як постійну. І бути готові у будь-який момент дати відсіч. І ми готуємось. До проведення реформ. До впровадження принципів і стандартів НАТО. До забезпечення нашої армії сучасною зброєю українського виробництва. І я прошу всіх вірити і підтримувати нашу армію”, - наголосив Резніков.
Як повідомлялося, Росія концентрує військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо її кордонів.
Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США і НАТО, яким висуває ультиматум, сформульований у так званих гарантіях безпеки з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід і відмову країн Північноатлантичного альянсу від своєї політики безпеки.
Росія вимагала у США і НАТО дати письмову відповідь на її пропозиції щодо «гарантій безпеки». Відповідь була отримана 26 січня. Глава МЗС РФ Сергій Лавров назвав ці відповіді загалом незадовільними, але уточнив, що діалог буде продовжено.
У разі відмови Заходу прийняти російські “пропозиції” кремлівська влада публічно погрожувала вжити заходів “військового та військово-технічного характеру”.
Міноборони РФ 15 лютого заявило, що підрозділи Західного та Південного військових округів Росії починають повернення з навчань до пунктів базування залізницею та автомобільним транспортом.
Станом на 16 лютого, на кордоні з Україною перебувало 125 тисяч російського наземного контингенту, а загальна кількість російських військ з морською і повітряною складовою становить близько 140 тисяч. На тимчасово окупованих територіях ОРДЛО РФ утримує 35 тисяч найманців. За даними розвідки, наразі не фіксується реального відведення військ, про яке заявляє РФ.