Майбутнє ЄС: фон дер Ляєн завершила виступ у Європарламенті словами «Слава Україні!»

Майбутнє ЄС: фон дер Ляєн завершила виступ у Європарламенті словами «Слава Україні!»

Укрінформ
Громадяни України нині у боротьбі із російською агресією відстоюють власне майбутнє, але вони також воюють за спільну європейську мрію і вже вписали власну сторінку у розвиток та майбутнє європейської демократії.

Про це у Страсбурзі під час виступу на завершальному засіданні Конференції майбутнього Європи заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Цього ранку у мене була відеоконференція з Президентом Зеленським. Він хотів віртуально передати мені відповіді на запитальник Єврокомісії, що був наданий у процесі входження, після поданої заявки (на членство в ЄС – ред.). Це більше 5 тисяч сторінок. Хочу передати дуже особливе послання до наших українських друзів та до їх родин. Майбутнє Європи – це також ваше майбутнє. Майбутнє нашої демократії – це також майбутнє вашої демократії», - наголосила президент Єврокомісії.

Читайте також: Україна заповнила другу частину опитувальника щодо членства в ЄС – Зеленський

Вона нагадала - 77 років тому, після завершення війни, в Європі з’явилося щось відмінне та нове. Спочатку це буда Спільнота, сьогодні це – Європейський Союз.

«Тоді був день, коли почалося майбутнє, яке ми пишемо з тих пір, створюємо архітектуру та саму будівлю Європи. Наступна сторінка цієї історії, дорогі українські друзі, зараз написана вами і всіма нами разом», - підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також: Заявку України про статус кандидата на вступ до ЄС розглянуть у червні – Мішель

Вона зауважила, що Конференція майбутнього Європи створила чудовий образ, коли про майбутнє європейської демократії говорила молода жінка, учасниця конференції, із новонародженою дитиною на руках. Цей образ, за словами Урсули фон дер Ляєн, є потужнішим за всі воєнні паради, які відбуваються просто зараз у москві. І цей образ нагадує, чим є Європа, що вона означає для людей, а також про те, що нічого в ній не є даністю. Європа - це мрія, яка з’явилася після трагедії, і ця мрія потребує постійного піклування про себе.

«Сьогодні ця мрія найяскравіше сяє не лише тут, у цьому історичному місці (Європарламенту - ред). Вона сяє найяскравіше у серцях та у розумі людей в Києві, в Харкові, в Одеси й Маріуполі. Вона сяє яскраво у мужності молодих людей і цілих родин, які були вимушені ховатися у метро та у підвалах. Вона – у нашій скорботі за жертвами безпричинних та безумних звірств у Бучі, в Ірпені та у кожному українському селищі або місті, по яких вдарила війна. Європейська мрія - у очах всіх тих молодих українців, які знайшли притулок в Європі, знайшли дім далеко від дому. Ці люди, мої дорогі європейці, молоді та літні, - вони мають намір боротися та помирати за власне майбутнє, і ось за цю вашу мрію, яка завжди була, і яка має існувати завжди», - сказала президент Єврокомісії.

Читайте також: Глава Євроради Шарль Мішель прибув до Одеси

Свій виступ вона завершила гаслом: «Слава Україні! Хай живе Європа!»

24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. Європейський Союз від початку цієї війни виявив солідарність з Україною та почав надавати їй ефективну політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.

Україна офіційно подала заявку на набуття членства в Європейському Союзі та вже розпочала формальну процедуру набуття статусу країни-кандидата.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-