На лікування за кордон відправили ще 28 українців
Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я, передає Укрінформ.
“Цього тижня евакуйовано 28 пацієнтів до Австрії, Німеччини, Нідерландів та Норвегії. У групі є пацієнти з мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, а також цивільні особи з онкологічними захворюваннями. Зокрема, це люди з Харківщини, Київщини, Вінниччини, Хмельниччини, Дніпропетровщини та Сумщини. У закордонних клініках їм буде забезпечено спеціалізоване лікування та подальша реабілітація”, - йдеться у повідомленні.
В МОЗ нагадали, що евакуація населення проходить через систему екстреного реагування Євросоюзу, коли в одній із країн ЄС для лікування і реабілітації українців оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку. Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямів порятунку пацієнтів, коли міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони. Далі МОЗ контактує з клінікою та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування.
Спочатку пацієнтів перевозять від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт доставляють українців у країни Європи для спеціалізованого лікування, зазначили в міністерстві.
Як повідомлялося, за даними МОЗ, від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну найбільших руйнувань зазнала медична інфраструктура на територіях 5 областей: Донецької, Харківської, Миколаївської, Чернігівської та Київської. МОЗ оцінює відновлення пошкодженої та зруйнованої медичної інфраструктури України щонайменше у 6 млрд доларів.
Фото: МОЗ