Панамські документи: у Путіна знайшли $2 мільярди
Як зазначає Slon, у 2015 році з Suddeutsche Zeitung зв'язалося джерело з панамської правової фірми Mossack Fonseca, розповідає видання. Фірма займається продажем офшорних компаній. Джерело надало ЗМІ більш як 11,5 млн документів, вивчивши які, журналісти виявили потік коштів, пов'язаний з підприємцем Юрієм Ковальчуком і музикантом Сергієм Ролдугіним.
Ролдугін є близьким другом Путіна і хрещеним однієї з його дочок, стверджують автори розслідування. Згідно з документами, на нього зареєстровані офшорні компанії, на рахунку яких через банки в Росії, Швейцарії та на Кіпрі надходили великі кошти від російських корпорацій. Зареєструвати офшори на Панамі допомагала Mossack Fonseca, а саму мережу вибудував банк «Росія», проти якого США і ЄС ввели санкції у 2014 році. 3,2% банку належать Ролдугіну, а очолює його Юрій Ковальчук, зазначає The Guardian.
Одним з офшорів, пов'язаних з Ролдугіним, є компанія Sandalwood, яка в 2010 році позичила компанії «Озон», що належить Ковальчуку, $11,3 млн. «Озон», в свою чергу, володіє гірськолижним курортом «Ігора», де, за даними The Guardian, відбулося весілля бізнесмена Кирила Шамалова і Катерини Тихонової, яка, імовірно, є дочкою президента Росії.
Серія матеріалів про політиків, членів їхніх сімей, чиновників ФІФА і публічних осіб, що проводили операції через офшори, була опублікована ввечері 3 квітня. В розслідуванні «Панамські документи», яке тривало більш як рік, взяли участь понад 400 журналістів і 100 видань, зазначають автори. Робота йшла в 80 країнах світу.
31 березня Reuters розповів, що колишній партнер бізнесмена Аркадія Ротенберга Григорій Баєвський передав нерухомість в елітних житлових комплексах Москви і Підмосков'я Катерині Тихоновій, родичам голови ради директорів «Національної медіа групи» Аліни Кабаєвої і студентці Алісі Харчевій, відомій за зйомкою у календарі до дня народження Путіна. Прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков повідомляв про підготовку інформаційної атаки, спрямованої проти Путіна і його оточення, 28 березня.
У лютому 2012 року про офшори президента Росії, в тому числі в Панамі, Ліхтенштейні та на Британських Віргінських островах, писало видання The New Times.