Київ у відповідь на резолюцію Сенату натякнув Парижу на твердість
Про це йдеться у Twitter дипломатичного представництва України у Франції.
«Сенат проголосував за резолюцію, яка підтримує знаття санкцій з Росії. Очікуємо на твердість та мудрість уряду», - написали дипломати.
Разом з тим, посол України у Франції Олег Шамшур, коментуючи Укрінформу ухвалення Сенатом резолюції, сказав, що це не стало несподіванкою.
«Такий розвиток подій очікувався після того, як відповідну резолюцію було ухвалено на Національних зборах Франції», - зазначив він.
За його словами, одразу після 28 квітня з’явилася інформація, що подібна резолюція планується до ухвалення в Сенаті.
«Її внесли спільно представник «Республіканців» Ів Поццо ді Борго, сенатор, відомий своїми проросійськими настроями, який був у складі делегації парламентаріїв, що торік відвідували окупований Росією Крим, і сенатор від Соціалістичної партії пан Сютур», - розповів Олег Шамшур.
Говорячи про практичні наслідки резолюції, дипломат зауважив, що вони мінімальні.
«Цей документ, як і резолюція Національних зборів, не має юридично зобов’язуючої сили, а у Франції, як відомо, зовнішня політика відноситься до прерогатив президента Республіки. Отже цілком зрозуміло, що питання щодо продовження санкцій проти Росії у зв’язку з її анексією Криму та агресією на сході України вирішуватиметься на рівні уряду Франції і керівників урядів та держав країн-членів Євросоюзу», - зазначив посол.
Він також нагадав, що ухваленню цієї резолюції передував саміт «Великої сімки», де Францію представляв Франсуа Олланд.
«Сімка» зробила «сильну заяву», в тому числі, наголосивши на своїй готовності вжити проти РФ додаткових обмежувальних заходів», - підкреслив Шамшур.
З іншого боку, додав він, не варто недооцінювати негативний вплив ухваленої резолюції, оскільки дискусія щодо можливості скасування санкцій проти Росії у французькому політикумі та в експертних колах є досить жвавою.
«Ухвалення резолюції безумовно не можна трактувати як крок, що сприятиме еволюції дискусії в єдино вірному і прийнятному для України руслі – збереженні режиму санкцій до повного виконання мінських домовленостей та повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», - підсумував український посол.