Ассанж відмовився викладати дані про агресію Росії в Україні - FP
Про це пише Foreign Policy.
"WikiLeaks відмовився опублікувати величезну кількість документів - принаймні 68 гігабайт даних, що надійшли від джерела у Міністерстві внутрішніх справ Росії", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у 2014 році ВВС та інші медіа повідомляли про ці дані, в яких містилися подробиці щодо російського військового і розвідувального втручання в Україні. Проте дані, отримані Wikileaks у 2016 році, містили наполовину більше інформації, однак Ассанж відмовився їх публікувати.
Врешті-решт, дані щодо Кремля тихо були опубліковані в інтернеті на інших сайтах, де на них майже не звернули увагу.
У самій організації відповіли виданню, що "наскільки ми пам'ятаємо, вони (документи - ред.) вже є публічними", додавши, що WikiLeaks не бере матеріали, які вже були опубліковані в інших місцях.
Як пише видання, відносини WikiLeaks із Росією розпочалися як змагальні. У жовтні 2010 року Ассанж і WikiLeaks оголосили про величезну купу компрометуючих документів щодо Кремля, об'єднавшись із російським новинним сайтом для випуску.
У листопаді 2010 року WikiLeaks почав випускати отримані документи, надані Челсі Меннінг, що містили інформацію про дипломатів США по всьому світу, включаючи Росію.
Ресурс співпрацював із російською "Новою газетою", однак з майже чверті мільйона файлів з посольства США в Москві було опубліковано лише кілька історій.
Тим часом, як пише видання, позиція Ассанжа щодо Росії змінювалася. Так, у 2012 році він провів власне шоу на фінансованій Кремлем інформаційній мережі RT, і того ж року він продюсував епізоди для мережі, де брав інтерв'ю у опозиційних мислителів, таких як Ноан Хомський та у так званих "кіберпанків", що шифрують свої електронні повідомлення.
FP також нагадує, що питання щодо зв'язків Ассанжа із Росією було порушене і торік, коли Daily Dot повідомила, що WikiLeaks не опублікував документи, в яких йшлося про угоду на суму 2 мільярди євро між сирійським режимом і державним російським банком у 2012 році.