В ОБСЄ прокоментували видворення російської пропагандистки
Про це йдеться в заяві представника Організації з питань свободи ЗМІ Арлема Дезіра, передає кореспондент Укрінформу.
«Висилка журналістів з або відмова їм у в'їзді в Україну є надмірними заходами, що викликають занепокоєння, тим більше, що в цих діях відсутня транспарентність і належний механізм оскарження», - написав Дезір міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну в середу.
Представник ОБСЄ також нагадав, що її держави-члени взяли на себе зобов'язання покращувати умови, в яких журналісти з однієї держави-учасника здійснюють свою професійну діяльність.
Приводом для листа главі українського МЗС стала висилка за поданням СБУ журналістки російського «Першого каналу» Анни Курбатової. За словами представника СБУ, журналістка буде вислана з країни «за те, що ганьбила Україну».
Раніше ОБСЄ вже висловлювала свою стурбованість у зв'язку з іншими подібними інцидентами з журналістами російської держтелерадіокомпанії - 14 серпня СБУ затримала і депортувала Тамару Нерсесян, який звинувачується в нанесенні шкоди національним інтересам України, їй заборонений в'їзд в країну на три роки, а 26 липня СБУ депортувала Марію Князєву і відмовила їй у в'їзді в країну «на підставі упередженого висвітлення ситуації в Україні».
Дезір зазначив і випадки з західними журналістами: 25 серпня СБУ не пустила в Україну двох іспанських журналістів, Антоніо Пампліегу і Мануеля Састре, заборонивши їм в'їзд в країну на три роки.
Тим часом в Росії вже погрожують "відповісти" на депортацію Курбатової.
Про це російський сенатор Олексій Пушков написавши у Twitter.
На 1-му ж засіданні Комісія ради федерації з інформац. політики розгляне і запропонує конкретними сумами. заходи у відповідь на викрадення і висилку Курбатової.
— Олексій Пушков (@Alexey_Pushkov) 30 серпня 2017 р.