Трамп-молодший дав свідчення у сенатському комітеті США
Про це повідомляє "Голос америки" з посиланням на газету New York Times.
Як наголошується в підготовленій заяві Трампа-молодшого, представленому співробітникам Юридичного комітету Сенату, які проводять розслідування, команді Трампа було важливо з'ясувати, чи «підходить» Клінтон для того, щоб зайняти президентський пост, уточнює видання.
«Проте зустріч в Trump Tower не мала ніякого продовження, сказав він, рішуче заявивши, що ніколи не вступав у змову з російським урядом з метою внести розлад в перебіг торішніх президентських виборів», - зазначає New York Times.
Сама зустріч відбулася у червні 2016 року в Trump Tower. Трамп-молодший організував її в розпал передвиборної кампанії. Разом з чоловіком своєї сестри Джаредом Кушнером, в даний час займає в Білому домі пост радника президента, і тодішнім менеджером передвиборного штабу Трампа Полом Манафортом він зустрівся з Наталею Весельницькою, яку характеризують як юриста, пов'язаного з російськими держструктурами. Це сталося після того, як людина, що виступала у якості посередника, повідомила Трампу-молодшому, що Весельницька володіє інформацією, здатною «скомпрометувати Гілларі», – в рамках підтримки, яку Росія і її уряд надавали Трампу під час виборів.
І Кушнер, і Трамп-молодший згодом заявили, що російський юрист не мала інформації, здатної зашкодити Клінтон, і що розмова швидко перетворилася в дискусію з приводу програми усиновлення російських дітей, яку Москва скасувала в помсту за прийняття в США закону, спрямованого проти тих, хто порушує права людини в Росії.
Співробітники апарату сенатського Юридичного комітету допитують Трампа-молодшого за закритими дверима, проте можливо, що і йому, і Манафорту доведеться виступити перед сенаторами на відкритих слуханнях.
Очікується, що Трамп-молодший дасть свідчення і сенатському Комітету з розвідки, який також розслідує російське втручання у вибори.
Нагадаємо: Трамп-молодший, який наразі бере участь в управлінні величезної бізнес-імперією президента Трампа, став ключовою фігурою цілої низки розслідувань, проведених у Вашингтоні. Деякі з них здійснюються комітетами Конгресу; одночасно спецпрокурор Роберт Мюллер (в минулому – директор ФБР) веде кримінальне розслідування.