Нетаньягу назвав неприпустимими заяви польського прем'єра про

Нетаньягу назвав неприпустимими заяви польського прем'єра про "єврейських злочинців"

Укрінформ
Порівняння ситуації євреїв і поляків в роки Другої світової війни є “неприпустимим”. Боротьба з викривленням історії Польщі не може здійснюватися шляхом інших викривлень. 

Про це під час телефонної розмови в неділю з польським прем’єром Матеушом Моравецьким заявив прем’єр міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, реагуючи на слова глави польського уряду про “єврейських злочинців” в роки війни.

“Прем'єр-міністр Беньямін Нетаньягу розмовляв сьогодні (18 лютого - Ред.) по телефону з польським прем’єром Матеушом Моравецьким. Він сказав йому, що зроблені висловлювання є неприпустимими і що немає підстав порівнювати дії поляків і євреїв під час Голокосту”,- йдеться в заяві прем’єр-міністра Ізраїлю у Твіттері.

Як зазначається, Нетаньягу у розмові також заявив польському партнеру, що протидія викривленню історії Польщі не може здійснюватися шляхом інших викривлень.

“Сторони також домовилися продовжувати діалог з цього приводу і що незабаром з цього приводу зустрінуться робочі групи”,- повідомив офіс ізраїльського прем’єра.

Водночас Моравецький написав у Твіттері, що під час війни були люди, які рятували євреїв, а були й такі, які співпрацювали з німецькими нацистами. Він зазначив, що необхідним є діалог і його Польща вестиме з ізраїльською стороною.

Як інформувалося, Моравецький у суботу, на запитання ізраїльського журналіста, чи будуть його вважати злочинцем у Польщі після повідомлення про те, що польські сусіди видали його єврейську родину гестапо, відповів: "Звісно, це не карається, коли говорять, що були польські злочинці - так само, як і єврейські, російські, українські злочинці, а не тільки німецькі". Ця заява викликала обурення в Ізраїлі. На неї відреагували багато ізраїльських політиків.

Після цього невідомі особи намалювали на посольстві Польщі в Ізраїлі свастику і вульгарні антипольські слова. Відтак, Польща звернулася до ізраїльської влади з вимогою розібратися з цим інцидентом і забезпечити захист польської дипломатичній установи в Ізраїлі.

Читайте також: Польська опозиція: "Історичний" закон призвів до дипломатичної катастрофи

Напружені відносини між Польщею та Ізраїлем зберігаються з кінця січня, коли в Польщі парламент прийняв скандальний закон про Інститут національної пам’яті. ВІзраїлі обурення викликало положення закону, яке передбачає покарання для всіх, у тому числі іноземців, за звинувачення, всупереч фактам, поляків та Польської держави в Голокості та злочинах нацистів. В Ізраїлі сприйняли цю поправку як намагання “закрити рота” свідкам Голокосту та їхнім нащадкам і заборонити їм говорити правду про злочини поляків проти євреїв у роки війни. У Польщі відкидають ці звинувачення.

Цей закон викликав також протести в Україні через поправку, яка передбачає покарання за заперечення "злочинів українських націоналістів” проти громадян Польщі.

Фото на першій сторінці: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-