"Східне партнерство" започаткувало нову інституційну структуру
Результати інституційної реформи "Східного партнерства" (СхП) представлені на події високого рівня, яка проходить у понеділок у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Нашою метою є досягнення справжнього всеосяжного підходу, удосконалюючи вже існуючу структуру. Вона повинна стати більш дієвою та забезпечити здатність виконати наші завдання. Вона потребує залучення всіх країн-членів ЄС та країн-партнерів з метою координації та керування процесом", - заявив єврокомісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган.
Єврокомісар наголосив, що нова архітектура СхП має показати, що ЄС і країни-партнери твердо віддані співробітництву, щоб разом стати сильнішими.
Нова структура з інституційного співробітництва між країнами "Східного партнерства" та країнами-членами ЄС стане більш компактною та зосередженою на найбільш ефективному проведенні реформ та реальних результатів для громадян.
"Сьогодні ми вивели наше партнерство на новий рівень амбіцій", - наголосила у відеозверненні до учасників засідання високий представник ЄС у закордонних справах та політики безпеки Федеріка Могеріні, яка сьогодні перебуває з візитом у Києві.
Ключові елементи оновленої структури, включаючи керівні платформ і панелей, віднині будуть скоординовані з чотирма пріоритетами "Східного партнерства". Вони спрямовані на зміцнення урядування, економіки, зв'язків та суспільства.
Найвищими форматами обговорення політики СхП залишаться саміти на рівні глав держав та урядів, а також зустрічі на рівні міністрів закордонних справ і секторальні міністерські зустрічі.
Взаємодія на всіх рівнях у форматі "Східного партнерства" включатиме парламентський вимір EURONEST, Конференцію місцевих і регіональних влад (CORLEAP), а також Форум громадянського суспільства.