Смоленська трагедія: висновки експертів із США можуть стати "переломними"
Про це повідомив лідер правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослав Качинський в інтерв’ю виданню Gazeta Polska, повний текст якого буде оприлюднений пізніше. Окремі цитати з нього опубліковано на Polskatimes.pl.
“Ми знаємо, що кінцевого рапорту не буде на восьму річницю катастрофи. У свою чергу буде частковий рапорт, який, думаю, покаже, що було беззаперечно доведено”, - заявив Качинський.
За його словами, у документі також буде вказано, на які питання підкомісія, яку нещодавно очолив екс-глава Міноборони Антоній Мацеревич, продовжуватиме шукати відповіді.
Як підкреслив Качинський, “дуже важливими, а, можливо, переломними” можуть стати результати роботи залучених американських експертів, які декілька тижнів тому досліджували на авіабазі у Мінську-Мазовецькому поблизу Варшави літак Ту-154М, аналогічний тому, що розбився під Смоленськом.
“Але потрібно почекати. Це дуже точні, глибокі технічні дослідження, які потребують часу”, - зазначив Качинський.
Він додав, що ці дослідження триватимуть близько року, а можливо, й більше.
Торік Качинський заявив, що до річниці Смоленської катастрофи підкомісія під керівництвом Мацеревича представить громадськості деталі трагедії.
Як повідомлялося, створена при Міноборони Польщі урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи поновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій вона розглядає вибух на борту літака, який стався ще до його зіткнення із землею. У січні цього року члени комісії повідомили, що причиною катастрофи стала серія вибухів - у крилі, слоті та в центроплані літака, що підтвердив аналіз механізму удару дверей об землю. Ці твердження ляжуть в основу технічного рапорта щодо причин Смоленської катастрофи, який буде оприлюднено до 10 квітня.
Як повідомлялося, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на відзначення 70-х роковин Катинського злочину. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.