МН17: експерти пояснили, чому російські радари "не побачили" ракету "Бука"
Дані звіту публікує нідерландська Openbaar Ministerie.
"Висновки, зроблені фахівцями з радіолокаційним досліджень, показують, що ракета БУК могла бути запущена з місця, встановленого JIT попри те, що її не видно на зображеннях радарів", - йдеться у звіті залучених JIT двох незалежних радіолокаційних експертів, які вивчили радіолокаційні зображення, надані Російською Федерацією.
Між тим, російська влада вважає відсутність такого зображення доказом того, що ракета не могла бути запущена з Первомайського. Якщо б це було так, то ракету повинні була бачити на радарах з радіолокаційної станції Усть-Донецьк, заявили у Генеральній прокуратурі Росії у серпні 2017 року.
Експерти ж, навпаки, знайшли кілька причин, з яких таке могло статися. Зокрема, це може бути пов'язано зі швидкістю польоту ракети: через те, що вона набагато перевищує швидкість суден цивільної авіації, налаштування цивільної радіолокаційної станції взагалі не фіксують такі швидкі об'єкти з метою уникнення "перешкод" на зображенні радара.
Висновки експертів вже визнала і схвалила Австралія. Ці результати узгоджуються з раніше сформульованою позицією JIT, зазначили в австралійській федеральній поліції.
Зате вказані знімки чітко підтверджують, що ніяких інших літаків поблизу МН17 точно не було. Це також зазначається у звіті.
Як повідомлялося, у вересні 2016 року JIT оголосила, що на підставі неспростовних доказів змогла встановити, що рейс MH17 був збитий 17 липня 2014 року ракетою БУК 9M38, запущеною з сільськогосподарського поля під Первомайськом на сході України.
JIT складається з поліцейських і судових органів Нідерландів, Австралії, Бельгії, Малайзії та України.