Смоленська комісія сказала, куди російські диспетчери "вели" літак Качинського
Про це йдеться у відеофільмі з презентації технічного рапорту щодо причин Смоленської катастрофи, який у середу у Варшаві представили члени польської урядової підкомісії, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Як з'ясувала підкомісія, літак знищили щонайменше два вибухи. Перший уразив ліве крило літака, відрізаючи його кінцівку, а потім призводячи до знищення закрилок лівого крила... Цей вибух призвів до аварії лівого двигуна в результаті його ураження уламками", - зазначається у презентації.
Як підкреслюється у фільмі, різке перехилення літака набік і розлітання гілок з дерев на відстані понад 80 метрів у вісі північ-південь вказує на "швидкий розпад літака у повітрі".
"Частина уламків літака мала характерні сліди мікрократерів на своїй поверхні, схожих на ті, які виявлено у ході піротехнічного експерименту, що провела підкомісія. Це характерно для знищень, викликаних детонаціями", - йдеться у звіті.
Як наголошується, в результаті вибухів "літак розпався на декілька десятків тисяч елементів".
У відеозвіті зазначається, що у причинах катастрофи сумнівів не мають зарубіжні експерти-члени підкомісії. "Вибух у корпусі літака не відкидають і російські експерти", - підкреслюється у презентації.
Під час презентації звіту акцентовано увагу на тому, що російські контролери руху вели літак президента Лєха Качинського таким чином, щоб він "потрапив у зону посадки за один кілометр до аеродрому".
"Російські контролери руху від початку передавали їм (пілотам — ред.) фальшиву інформацію щодо кіл підльоту (до аеродрому — ред.), місця виходу на стежку, відстань до злітної смуги. Літаку Ту-154М дозволили сідати, хоча цього не дозволяли погодні умови. Їх не відіслано на запасний аеродром, хоча контролери руху вимагали це від власного командування", - зазначається у відеопрезентації.
Як відомо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії. Загинули всі 96 людей, які перебували на борту.