КНДР запропонували підписати договір про заборону ядерних випробувань
Таким чином Пхеньян, який нещодавно оголосив про припинення ядерних випробувань, може "формалізувати" свої наміри, заявив в суботу, 21 квітня, Лассіна Зербо, виконавчий секретар Підготовчої комісії ДВЗЯВ, повідомляє DW.
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань, прийнятий сесією ООН у 1996 році, передбачає повсюдне і законодавче закріплення відмови від ядерних випробувань. Поки що договір не набув чинності, оскільки його ще не підписали 3 держави із 44, чиє схвалення необхідне - КНДР, Індія і Пакистан. При цьому підписали і ратифікували договір 36 країн, включаючи Німеччину, Україну і Росію.
Як повідомлялося раніше, лідер КНДР Кім Чен Ин заявив, що з 21 квітня припиняє ядерні та ракетні випробування і закриває полігон Пунгері на півночі країни.
Президент США Дональд Трамп назвав великим прогресом відмову влади КНДР від випробувань ракет.
Водночас, німецький експерт з політики Північної Кореї Рюдігер Франк застеріг від надмірного оптимізму у зв'язку з рішенням КНДР. "Північна Корея хоче створити успішну експортну економіку, тому їй потрібно позбутися від санкцій", - заявив Франк. Крім цього, Пхеньяну потрібна економічна допомога взамін на що він зможе пустити в країну міжнародних інспекторів. Однак Франк не вірить в те, що КНДР буде готова "так швидко здати ядерну зброю", яке є "гарантією виживання" режиму у Пхеньяні. На думку експерта, КНДР не хоче бути залежною від Китаю, ні від Америки.