«Ікорну дипломатію» в ПАРЄ Азербайджан міг почати ще у 2001 році
Про це йдеться у звіті незалежного органу зовнішнього розслідування (ESI), який проводив розслідування звинувачень у корупції всередині ПАРЄ.
«У звіті ESI припускає, що азербайджанська "ікорна дипломатія" почалася в 2001 році, незадовго після того, як країна приєдналася до Ради Європи. Вона набрала швидкості після обрання Ільхама Алієва президентом Азербайджану у 2003 році, і набула максимальної активності після завершення прокладання нафтопроводу Баку-Тбілісі-Джейхан (офіційно відкритий у липні 2006 року – ред.), що принесло Азербайджану значне процвітання», - йдеться у документі.
У звіті припускається, що Рада Європи стала ціллю «ікорної дипломатії» Азербайджану та відіграла свою роль у просуванні інтересів країни в Асамблеї.
«Існувала системна політика нарощування впливу в ПАРЄ шляхом пропонування кожної сесії, чотири рази на рік, щонайменше від 0,4 до 0,6 кг ікри десятьом чи дванадцятьом «ключовим друзям» Азербайджану в ПАРЄ і ще трьом чи чотирьом членам секретаріату», - вказується у звіті з посиланням на анонімне джерело.
Окрім того у документі вказано, що існувала практика запрошувати членів ПАРЄ до Азербайджану для участі у конференціях, різних заходах, на літні канікули.
«У Баку поширеним подарунком було 2 кг ікри», - йдеться в документі.
Також візити могли супроводжуватися обдаровуванням коштовними подарунками, зокрема виробами зі срібла та золота, дорогими килимами, ікрою та грошима.