Меркель: Міграційне питання може розколоти Європу
Про це, як повідомляє Укрінформ, вона заявила в традиційному «літньому інтерв'ю» на каналі ZDF в неділю ввечері.
«Сьогодні те, що десятиліттями здавалося само собою зрозумілим, стоїть перед загрозою, можливо, більшою, ніж може здатися. Міграційне питання може розколоти Європу», - сказала Меркель.
За її словами, ми живемо в часи, коли досить багато стоїть на кону. Актуальне питання в тому, як взагалі буде розвиватися далі Європа, чи вдасться їй триматися разом або кожен буде говорити: «моя країна мені важливіше всього». Але ці речі - сторона однієї медалі, підкреслила політик. Тому німецький канцлер вважає важливим для себе боротися в даній ситуації.
Цим вона займалася 14 днів, відведених їй політичним опонентом, міністром внутрішніх справ Хорстом Зеехофером, на пошук «європейського рішення» міграційної проблеми.
«Звичайно проблема не була вирішена, цього ніхто і не обіцяв; але 14 днів назад я не була переконана, що зможу зробити і те, що зроблено», - відмітила Меркель підсумки саміту і політичні домовленості з низкою країн. Тепер до кінця липня будуть продовжуватися більш конкретні переговори.
Глава уряду вважає, що ці домовленості «мають той же ефект», якого домагається Зеехофер, голова ХСС. Канцлер додала, що буде намагатися зберегти блок консервативних партій – Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу.
«Я зроблю все, щоб ми в ХДС і ХСС приймали рішення, які дозволять нести відповідальність за країну... Я б хотіла, щоб ХДС і ХСС залишалися разом, наша спільна робота – історія успіху для Німеччини, разом ми сильні», - сказала голова ХДС.
Тим часом сам Зеехофер зовсім не вважає, що досягнення останніх днів відповідають висунутим вимогам.
Як раніше повідомлялося, голова МВС пообіцяв з 1 липня розвертати на німецько-австрійському кордоні мігрантів, які мали раніше заборону на в'їзд до ФРН або подавали заявки на отримання притулку в інших країнах. Ситуація загрожує розвалом урядової коаліції.
Напередодні відбулася 2-годинна зустріч один на один глави уряду та її міністра, про підсумки якої нічого не повідомляється, не сказала про них і Меркель під час свого інтерв'ю.
Раніше канцлер поінформувала про свої домовленості в Брюсселі з 14 країнами, які імовірно погодилися приймати назад з Німеччини біженців, зареєстрованих у них. Втім, після цього вже мінімум 4 країни, які завжди виступали проти розподілу біженців, заявили, що вони не згодні з такою постановкою питання і ні про що подібне не домовлялися. Це країни Вишеградської четвірки - Чеська республіка, Угорщина, Польща та Словаччина.
У неділю в Берліні та Мюнхені тривали засідання керівництва двох консервативних партій, що входять в правлячу коаліцію – Християнсько-демократичного союзу Ангели Меркель і Християнсько-соціального союзу Хорста Зеехофера.