Американські ЗМІ не вірять, що Манафорт надавав послуги Порошенку
Водночас, впливове видання The New York Times, яке висвітлює перебіг судового процесу, ставить під сумнів характер такої допомоги.
"Гейтс дав свідчення про те, що він і Манафорт продовжували працювати в Україні після того, як їх головний клієнт, Віктор Янукович, утік з країни у лютому 2014 року", - зазначається в публікації.
При цьому уточнюється, що йдеться про підтримку партії, яка "частково фінансувалася" тими самими, пов'язаними з Росією олігархами, що підтримували Януковича. Ця партія потрапила до українського парламенту після виборів у жовтні 2014 року. "Гейтс сказав, що на цьому робота припинилася", - зауважує видання.
Водночас, за його словами, він разом з Манафортом "надавав допомогу Петру Порошенку, нинішньому президенту України, на безоплатній основі".
У цьому зв'язку наводиться також відповідь заступника глави адміністрації президента України Дмитра Шимківа, який заявив у електронному листі, що "не знає" про такі відносини.
"Якби між паном Манафортом та паном Порошенком існував би хоч якийсь зв'язок, це було б зрозуміло одразу, адже прихильники Трампа критикували адміністрацію президента Порошенка через те, що він "злив" Манафорта під час президентської кампанії, щоб допомогти Гіларі Клінтон", - пише видання.
Таким чином, характер можливої допомоги з боку команди Манафорта в 2014 році залишається нез'ясованим.
Минулого тижня з'явилася інформація, що Манафорт пропонував свої послуги нинішньому меру Києва Віталію Кличку. У відповідь столичний мер заявив: "Завжди під час кампанії консультанти звертаються і пропонують свої послуги. Так було і в 2014 році, коли Пол Манафорт запропонував свої послуги. У його пропозиціях не було нічого цікавого. Можу чітко заявити: та співпраця закінчилася, так і не розпочавшись".