Прокуратура РФ не бачить підстав допитувати росіян щодо катастрофи МН17
Про це він заявив в інтерв'ю РІА Новості.
"Так, ми чули про прізвища різних російських громадян, які циркулюють у ЗМІ та інтернеті, у прив'язці до катастрофи МН17. Так само, як і чули спростування цієї інформації і самими, так би мовити, "обвинуваченими", й іншими журналістами. Важливо одне - на сьогодні не надано реальних доказів причетності будь-яких громадян РФ до трагедії Boeing. У зв'язку з цим немає ніяких підстав для допиту кого-небудь із наших громадян у цій справі", - сказав Винниченко.
Представник Росії також укотре негативно висловився про можливість створення за рішенням Ради безпеки ООН міжнародного трибуналу для покарання винних в аварії МН17. "Ми вважаємо, що спочатку необхідно завершити слідство, а вже потім приймати рішення щодо форми суду", - заявляє заступник генпрокурора РФ.
Як повідомлялося, наприкінці 2017 року група Bellingcat спільно з виданням Insider з'ясувала, що одним із фігурантів справи про катастрофу Boeing міг бути російський генерал-полковник, головний інспектор Центрального військового округу Микола Ткачов з позивним "Дельфін". Bellingcat спиралася на прослуховування розмов, де також фігурував Андрій Іванович з позивним "Оріон".
Заступник генерального прокурора України Дмитро Сторожук в інтерв'ю Укрінформу інформував, що у справі збитого "Боїнга" MH17 фігурують 120 осіб. Основний судовий процес над підозрюваними в катастрофі літака проходитиме в суді Нідерландів. У той же час країни-учасниці Міжнародної слідчої групи в рамках свого кримінального провадження також зможуть звертатися з позовами до своїх національних судів.
Літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року в Донецькій області. Загинули 298 осіб, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.
Розслідування показало, що Boeing було збито ракетою серії 9М38, яка застосовується в зенітно-ракетному комплексі "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яку на той час контролювали бойовики "ДНР".
До Міжнародної слідчої групи (JIT), що розслідує катастрофу рейсу MH17, входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України.