ООН вирішила зберігати нейтралітет щодо врегулювання у Венесуелі
“З великим занепокоєнням я слідкую за розвитком ситуації у Венесуелі. Декілька груп країн запропонували низку ініціатив. Я перебуваю у контакті з ключовими особами всіх цих ініціатив, але Секретаріат ООН вирішив не долучатися до жодної з цих груп”, - заявив Генсек ООН.
Він мотивував своє рішення тим, що Секретаріат ООН повинен зберігати довіру до своїх пропозицій сприяння сторонам і бути здатним на їхнє прохання допомогти у пошуку політичного рішення кризи у Венесуелі.
Як повідомляв Укрінформ, кількість країн Євросоюзу, які визнали Голову Національної Асамблеї Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, сягнуло десяти.
Під час неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Бухаресті було прийнято рішення щодо заснування Міжнародної контактної групи з врегулювання ситуації у Венесуелі, до складу якої увійдуть ЄС та 8 країн-членів (Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція та Великобританія), а також країни Латинської Америки, зокрема, Болівія, Коста Ріка, Еквадор та Уругвай.
23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Мадуро. Голова Національної асамблеї Венесуели Гуайдо на тлі конституційної та економічної кризи оголосив себе тимчасовим президентом країни і прийняв присягу. Гуайдо заявив, що Мадуро, який в травні оголосив про свою перемогу на президентських виборах, не здатен виконувати обов'язки глави держави, і пообіцяв провести в країні дострокові вибори.
Наприкінці минулого тижня Євросоюз закликав Венесуелу до термінового проведення вільних, прозорих та легітимних президентських виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів та конституційного порядку у Венесуелі. Зазначалося, що у разі відсутності оголошення про організацію нових виборів із необхідними гарантіями ЄС здійснить подальші дії, включаючи визнання керівництва країни відповідно до статті 233 Конституції Венесуели.