Талібан не хоче вести прямі переговори з урядом Афганістану
Як заявив у неділю, 28 липня, речник базованого в столиці Катару Досі офісу руху Сухейл Шахін, такі переговори можуть відбутися лише після оголошення про виведення іноземних військових з території Афганістану, повідомляє DW.
Напередодні афганський міністр з питань миру Абдул Салам Рахімі у відеоповідомленні заявив, що прямі переговори між "Талібаном" та урядом країни розпочнуться упродовж наступних двох тижнів. За його словами, урядова делегація складатиметься з 15 людей, а перший раунд переговорів відбудеться в одному з європейських міст.
Своєю чергою спецпредставник США з мирного врегулювання в Афганістані Залмай Халілзад повідомив, що внутрішньоафганські переговори почнуться лише "після укладення наших власних угод", маючи на увазі домовленості США з "Талібаном". За його словами, до складу делегації на переговорах з талібами з боку Кабула мають увійти високопосадовці, представники ключових політичних партій, громадянського суспільства та жінок.
На даний момент таліби контролюють майже половину території Афганістану і є потужнішими, ніж будь-коли з часу початку військової операції США в країні у жовтні 2001 року. До сих пір вони відмовлялися вести прямі перемовини з чинним афганським урядом, вважаючи його маріонеткою США. Утім, вони неодноразово заявляли, що сядуть за стіл переговорів з будь-яким афганцем, навіть державним чиновником, але як пересічним громадянином, а не представником влади. Сполучені Штати вже провели кілька раундів переговорів з талібами.
На даний час в Афганістані перебувають близько 14 тисяч американських військовослужбовців. Більшість з них займаються підготовкою і консультуванням афганських військових. Починаючи з 2001 року, в Афганістані загинули близько 2300 американських військових, а понад 20 тисяч були поранені.