Експерт США: Поспіх Макрона штовхає Україну до поступок
Про це старший директор центру Байдена (США) Майкл Карпентер написав на власній сторінці у Twitter.
«Мене непокоїть прагнення президента (Франції Еммануеля - ред.) Макрона скликати саміт у Нормандському форматі з Україною та Росією без достатньої рутинної дипломатичної роботи та зі створенням нереалістичних очікувань та підвищенням тиску на Україну, аби вона пішла на поступки (а-ля «Мінськ»)», - написав експерт.
I'm worried that President Macron's eagerness to convene a Normandy format summit with Ukraine & Russia without sufficient diplomatic speadework is building unrealistic expectations and building pressure on Ukraine to make concessions (a la Minsk). 1/5https://t.co/oeqQbYdlYe
— Michael Carpenter (@mikercarpenter) September 13, 2019
Карпентер наголошує, що у військовому плані, Росія досі поводитися щодо України дуже активно й агресивно. Артилерійські обстріли на Донбасі тривають, як і розвідувальні операції. Він нагадує, що Росія сконцентрувала 31 батальонно-тактичну групу поблизу українського кордону.
«У Чорному морі Росія встановлює гідроакустичні сенсори вздовж газопроводу «Турецький потік» для спостереження та контролю за комерційними судами, які йдуть в українські порти», - написав він.
Експерт додав, що російські бомбардувальники під час навчань імітували нальоти на Одесу, а трафік російських підводних човнів через Босфор останнім часом суттєво зріс.
«Дипломатія необхідна для зниження напруги. Але саміт може бути призначений лише після того, як дипломатичні зусилля прокладуть до нього шлях», - вважає американський експерт.
На думку Карпентера, взаємне звільнення утримуваних осіб між Росією та Україною це досягнення, але не варто забувати, що українські військові моряки були захоплені внаслідок відкритого акту агресії РФ, за який вона не понесла майже жодних наслідків.
«Президент (України Володимир - ред.) Зеленський правий у своєму прагненні перевірити готовність Росії до завершення війни. Але західні партнери України мають допомагати публічно запрограмувати - що саме очікується від Росії, і озвучувати ці очікування єдиним голосом», - підсумував він.
Як повідомляв Укрінформ, ввечері у п'ятницю, 13 вересня, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що зустріч лідерів "нормандської четвірки" в Парижі не відбудеться найближчим часом, оскільки Росія "не може" взяти в ній участь.
Раніше планувалося, що така зустріч може відбутися вже 16 вересня. Президент України Володимир Зеленський наголошував, що прагне провести зустріч у Нормандському форматі до кінця вересня.
Водночас у Росії заявили, що зустріч може відбутися у жовтні та висунули ряд вимог для її проведення.