Президент Болгарії в ООН закликав до відведення військ на Донбасі
Про це він заявив у своєму виступі на 74-й сесії Генеральної асамблеї ООН, яка проходить у Нью-Йорку, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
"Більше ніж п'ять років минуло з початку воєнного конфлікту на Сході України, однак ситуація продовжує залишатися тривожною. Ми закликаємо до мирного врегулювання конфлікту і вважаємо обмін ув'язненими, що відбувся, знаком надії на його врегулювання", - заявив Радев.
Очільник Болгарії також закликав до припинення бойових дій на Донбасі і дотримання домовленостей про відведення військ і важкої військової техніки.
Як повідомляв Укрінформ, командувач операції Об'єднаних сил Володимир Кравченко 18 вересня заявив, що Збройні сили України проводять підготовчі заходи з відведення військ уздовж всієї лінії розмежування на Донбасі.
Розведення військ на Донбасі буде відбуватися не відразу по всій лінії розмежування, а ділянками, заявив міністр оборони України Андрій Загороднюк. За його словами, визначальним для української сторони буде те, щоб розведення сил відбувалося з обох сторін лінії розмежування. Зараз Генштаб працює над планом розведення, який має врахувати всі ризики, додав міністр.
Розведення військ у Станиці Луганській, Петровському і Золотому, про яке буде домовлятися "нормандська четвірка", має бути верифіковане СММ ОБСЄ, пояснив журналістам міністр закордонних справ України Вадим Пристайко.
Водночас у звіті СММ ОБСЄ повідомляється, що з 15 вересня бойовики російських окупаційних військ активно риють траншеї і облаштовують позиції на ділянці розведення сил біля Петровського на Донбасі.
17 вересня спостерігачі ОБСЄ виявили "майже побудоване укриття і близько 20 осіб в камуфляжному одязі, а також орієнтовно 12 вантажівок, одну землерийну машину і кілька кранів, які рили траншеї і виконували напівприховані земляні роботи біля дороги між Петровським і н. п. Стила (не підконтрольний уряду, 34 км на південь від Донецька)".
Також повідомлялося, що бойовики двічі не пропустили спостерігачів ОБСЄ на блокпості в окупованому Петровському, внаслідок чого співробітники місії не змогли отримати доступ до камери СММ.
Фото: БГНЕС