ГРУ РФ курувало проєкт Bonanza Media, що поширював фейки про MH17
Як передає Укрінформ, про це йдеться в спільному розслідуванні The Insider і Bellingcat.
Bonanza Media - проєкт колишньої співробітниці телеканалу RT Яни Єрлашової і голландського блогера Макса ван дер Верффа, який просуває «альтернативні версії» катастрофи рейсу MH17. Під брендом Bonanza вийшло кілька фільмів про катастрофу, а також публікувалися секретні документи з архівів Об'єднаної слідчої групи.
Як з'ясували The Insider і Bellingcat, діяльність Bonanza Media курував полковник ГРУ Сергій Чебанов. Видання вивчили біллінги дзвінків і листування Чебанова, надані їм хакерами, і дійшли висновку, що на початку січня 2020 року він організував поїздку Єрлашової в "ЛНР" для зйомок фільму про катастрофу.
Крім того, Єрлашова погоджувала з Чебановим текст тизера до іншого фільму про MH17, а також статтю про судовий процес у справі про катастрофу.
У лютому 2020 рік Bonanza Media опублікувало закриті матеріали кримінальної справи про катастрофу MH17, після чого речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що вони підтверджують російську позицію з приводу катастрофи «Боїнга» про те, що російський «Бук» не збивав літак. Насправді ж в опублікованих документах таких тверджень не було.
Як повідомляв Укрінформ, 12 листопада в Нідерландах проходить чергове судове засідання у справі про збитий літак рейсу МН17, слово має сторона обвинувачення. Нідерландські прокурори реагують на виступи адвокатів одного з чотирьох обвинувачених, спецпризначенця ГРУ Олега Пулатова, захист якого мав слово в суді протягом трьох днів.
Інтереси Пулатова представляють адвокати нідерландської юридичної фірми Sjöcrona Van Stigt.
Окружний суд Гааги почав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17 в березні 2020 року. Очікується, що слухання по суті розпочнуться в 2021 році.
Пасажирський Boeing-777 "Малайзійських авіаліній", який виконував рейс МН17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи над окупованою частиною Донбасу 17 липня 2014 року. На борту лайнера знаходилися 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.
Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак рейсу MH17 був збитий зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ППО російських збройних сил, дислокованій в Курську.
19 червня 2019 року Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, які вважаються причетними до транспортування і бойового застосування "Бука". Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони "ДНР" Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на момент катастрофи літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубінський, підполковник-спецпризначенець ГРУ Олег Пулатов (всі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на стороні "ДНР".