Меркель вважає, що ситуація з Навальним - не привід зупиняти Nord Stream 2
Про це вона заявила на брифінгу в Берліні в четвер, передає кореспондент Укрінформу.
«Моє принципове ставлення до проєкту «Північний потік-2» не змінилось», - сказала канцлер.
При цьому політик підкреслила, що для неї «було важливо, щоб Україна отримала газовий контракт».
Ситуація з Олексієм Навальним «може відігравати роль», додала вона при цьому, але підкреслила, що це не привід зупинити проєкт, і що через російського опозиціонера, звільнення якого вона вимагає, уже введені санкції.
Берлін продовжуватиме працювати з новою адміністрацією США в питанні газопроводу, адже в Німеччині та в Європі дуже критично сприймають запроваджені Вашингтоном екстратериторіальні санкції.
«Треба говорити про те, які економічні відносини з Росією в газовій сфері є прийнятними і які – ні…, яка залежність є допустимою», - сказала Меркель.
Глава німецького уряду прогнозує, що з адміністрацією Байдена будуть й інші розбіжності в поглядах, які відігравали роль і у відносинах з попередньою адміністрацією. Зокрема, навела Меркель як приклад, вона «завжди була проти поставок певних видів зброї Україні». Отже не варто очікувати, що у відносинах із Вашингтоном не буде розбіжностей, сказала Меркель.
Як повідомлялося, Мінфін США оголосив санкції проти трьох російських суден та двох компаній з РФ, залучених до будівництва окремої ділянки газопроводу «Північний потік - 2», а також до підтримки нелегітимного режиму Мадуро у Венесуелі.
Так, санкції вводяться проти судна «Фортуна», призначеного для укладання труб на дні моря, та компанії КВИ-РУС, яка володіє цим судном. Обмеження введені на підставі Акту протидії противникам Америки шляхом введення санкцій через їхню участь у проєкті «Північний потік-2».
Крім того, американський Мінфін запровадив обмеження проти російських танкерів «Максим Горький» та Sierra, а також російської компанії Rustanker LLC. У офіційному повідомленні позначено, що ці санкції пов’язані з підтримкою бізнесу нелегітимного режиму у Венесуелі.
США докладають послідовних зусиль для блокування російського проєкту газопроводу «Північний потік-2». У Вашингтоні, зокрема, наголошують, що цей газогін переслідує геополітичні цілі Кремля та серйозно загрожує енергетичній безпеці Європи.
Газогін довжиною 1200 км і вартістю майже 9,5 млрд євро побудований на 94%.