Фейковий фестиваль на «День дурня» у Брюсселі закінчився зіткненнями з поліцією та арештами
Як повідомляє Укрінформ, про це у п’ятницю розповідає бельгійське видання «The Brussels Times».
«Фейковий фестиваль під назвою «Вечірка», який зібрав тисячі людей у Брюссельському парку Bois de La Cambre у четвер, призвів до поранень серед офіцерів поліції та до 20-ти арештів. За оцінкою місцевої поліції від 1500 до 2000 людей зібралися у цьому парку пообідні, більшість з них були без захисних масок та не дотримувалися правил соціального дистанціювання. Принаймні 26 офіцерів поліції, сім поліцейських коней та вісім демонстрантів отримали поранення під час спроби розсіяти цей натовп», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, декілька з цих людей були вимушені звернутися до шпиталів, але при цьому не надходило жодних повідомлень про серйозні поранення. Під час безладів були пошкоджені також кілька автомобілів поліції.
Були арештовані 22 людини, з них 18 – адміністративно, це означає, що проти них не будуть порушені кримінальні справи. Чотири людини позбавлені волі на період судового розслідування.
Міністр внутрішніх справ Енліз Верлінден назвала цю ситуацію ляпасом по обличчю для всіх, хто попри «коронавірусну втому» продовжує дотримуватися обмежувальних заходів. Урядовець висловила солідарність із людьми, які хворіють на COVID-19, з родинами, які перебувають у жалобі після втрати близьких, а також з медиками, які роблять все можливе, щоб рятувати людей у вже переповнених лікарнях на території країни.
Верлінден наголосила, що поки вірус не вдається взяти під контроль, тож всі громадяни повинні дотримуватися рекомендованих санітарних заходів перестороги. Вона висловила застереження для громадськості не піддаватися на фейкові заклики у соціальних мережах та уникати масових зібрань. Той факт, що офіцери поліції отримали поранення під час виконання обов’язків, урядовець назвала «неприйнятним».
На ці події відреагував і провідний вірусолог країни професор Стівен Ван Гухт, який публічно застеріг людей від участі у масових заходах, які у поточних епідеміологічних умовах є передчасними.
«Ми зараз на етапі, коли дуже небагато людей отримали вакцинацію та є захищеними. Тож ми маємо продовжувати дотримуватися обмежувальних заходів. Те, що сталося, не має траплятися знову. Нехтування цими правилами може призвести до тисяч додаткових смертей, які нікому не потрібні», - наголосив вірусолог.
Як вже повідомлялося, за даними Worldometer у світі станом на 2 квітня зафіксували 130 186 501 випадок зараження коронавірусом. Виявлено 2 840 296 летальних випадків, одужали 104 898 496 осіб.
Фото: Belga