Болгарський торговець зброєю Гебрев заперечує зв’язки з вибухом у Чехії 2014 року
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euractiv із посиланням на офіційну заяву компанії EMKO, зроблену від імені Гебрева.
Так, згідно з цією заявою, бізнесмен ніколи не експортував в Україну боєприпаси, що походять з Чехії, і не планував таких угод.
"EMКO підтверджує свою готовність співпрацювати зі слідчими органами Чеської Республіки та інших союзних країн для встановлення істини у цій справі. EMKO готова співпрацювати зі слідчими органами Болгарії, якщо вони проявлять інтерес", - йдеться у повідомленні.
Компанія Гебрева також зазначила, що зроблені досі припущення про вибухи в Чехії в 2014 році містять "низку суперечностей і навіть взаємосуперечливих заяв".
Більш того, компанія Гебрева стверджує, що до вибуху та отруєння "Новічком" у Великій Британії в 2018 році причетна російська розвідка.
Як повідомлялося, вибухи на складах боєприпасів у Врбетицях сталися 16 жовтня та 3 грудня 2014 року (унаслідок першого загинули двоє людей). Відновлення пошкоджених об'єктів завершилося тільки в жовтні минулого року. Завдані збитки оцінюються в сотні мільйонів крон.
У зв'язку з обґрунтованою підозрою в причетності до вибухів поліція Чехії заявила про розшук двох співробітників російського ГРУ, яких також підозрюють в отруєнні Сергія і Юлії Скрипалів у Великій Британії 2018 року.
За даними чеських правоохоронців, чоловіки використовували російські паспорти на імена Олександра Петрова і Руслана Боширова, а згодом - паспорт громадянина Молдови на ім'я Миколи Попа і Таджикистану - на ім'я Руслана Табарова.
Раніше розслідувачі з Bellingcat і The Insider довели, що Петров і Боширов - співробітники Головного розвідувального управління РФ, їхні справжні імена - Олександр Мішкін і Анатолій Чепіга.
17 березня уряд Чехії ухвалив рішення вислати з країни 18 співробітників посольства РФ, яких вважають агентами спецслужб СЗР і ГРУ.