Влада Гаїті заявляє про 28 осіб, причетних до вбивства президента
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.
За даними АР, зазначається, що правоохоронним органам вдалося заарештувати 17 підозрюваних, з яких 15 - колумбійці.
Серед заарештованих – двоє чоловіків, які вважаються американцями гаїтянського походження – Джеймс Соладжес та Джозеф Вінсент. Один з них, як стверджується, є колишнім охоронцем посольства Канади в Порт-о-Пренсі.
Найстаршому підозрюваному 55 років, наймолодшому, Соладжесу, 35 років.
Усіх причетних до вбивства продовжують шукати.
Як повідомляв Укрінформ, 7 липня група невідомих застрелила у резиденції президента Гаїті Жовенеля Моїза. Зловмисники скоїли напад на приватну резиденцію голови держави вночі. Також стріляли в дружину Моїза, вона вижила після нападу, її відвезли до Флориди, де вона, як стверджується, перебуває у критичному, але стабільному стані.
На тілі Моїза зафіксували 12 вогнепальних поранень.
Відео, опубліковане після стрілянини, показує важкоозброєних чоловіків, одягнених в чорне. Біля резиденції президента Моїза вони кричать англійською: "DEA (Управління боротьби з наркотиками США – ред.), всім залишатися на місцях!".
Посол Гаїті в США Бокчіт Едмонд заявив, що, хоча зловмисники переодягнулися в агентів УБН, він вважає, що "насправді вони не є американськими агентами".
Жозеф оголосив у країні воєнний стан на два тижні. Це надзвичайний стан, що має бути запроваджений виконавчою владою, зокрема, главою держави, з санкції відповідного державного органу для його виконання. Він також заявив, що керуватиме країною після вбивства президента країни Моїза.
Моїз обіймав посаду президента Гаїті з лютого 2017 року.
Цей замах на Моїза був не першим - у жовтні 2018 року його обстріляли під час офіційної церемонії, але тоді голова держави не постраждав.