На Сицилії прокинувся вулкан Етна
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ANSA.
Хмару попелу з найвищого вулкана Європи було видно на висоті в шість кілометрів поблизу Катанії. Також було зафіксовано виверження лави.
Водночас влада не закривала авіапростір над аеропортом сицилійського міста.
A powerful new paroxysm occurred at #Etna's Southeast Crater at lunch time on 14 July 2021. Here are some moments during the early phase of the paroxysm, which subsequently became much more violent. pic.twitter.com/w4N5bs6GpS
— Boris Behncke (@etnaboris) July 14, 2021
За даними науковців італійського Інституту вулканології INGV, це був останній "пароксизм" у новій фазі вулканічної діяльності Етни, яка розпочалася в середині лютого.
INGV також заявив, що знайшов "серце" вулкану, яке сприяє активності й збільшенню енергія всередині вулкана.
#Etna's 44th paroxysmal eruptive episode at the Southeast Crater since 16 February 2021 occurred shortly after midnight on 7 July 2021. Tephra (ash & lapilli) was blown southward, obscuring the view from our home. These are my best shots of this rather intense, loud event. pic.twitter.com/MluIEjKOBK
— Boris Behncke (@etnaboris) July 7, 2021
Як повідомляв Укрінформ, на острові Сицилія в Італії у середу, 26 травня, знову сталося виверження вулкана Етна.
Етна - найвищий та найактивніший вулкан Європи. У горі Етна розташовано від 200 до 400 вулканічних кратерів. В середньому кожні три місяці один з них викидає потоки лави. Кожні 150 років внаслідок виверження руйнується одне з селищ, розташованих поруч із вулканом.
Фото: twitter.com/etnaboris