Чехія запропонувала білоруській легкоатлетці міжнародний захист на своїй території
Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на "Радіо Свобода".
Міністр закордонних справ країни Якуб Кулганек після консультацій із прем’єр-міністром Андреєм Бабішем та міністром внутрішніх справ Яном Гамачеком заявив, що Чехія готова надати візову підтримку та міжнародний захист Тимановській у Чехії.
"Вважаю ситуацію навколо білоруської спринтерки Христини Тимановської скандальною. Чехія готова їй допомогти", - написав міністр.
За його словами, чеська сторона пропонує Тимановській візу для в’їзду на територію Чехії, де вона вже зможе звернутися за міжнародним захистом.
"Наше посольство у Токіо також готове допомогти", - заявив Кулганек.
Situaci kolem běloruské sprinterky Krysciny Cimanouské považuji za skandální. ČR je připravena pomoci. Po dohodě s @AndrejBabis a @jhamacek jí nabízíme vízum ke vstupu na území, aby se u nás mohla ucházet o mezinárodní ochranu. Naše ambasáda v Tokiu je také připravena pomoci.
— Jakub Kulhanek (@JakubKulhanek) August 1, 2021
Раніше стало відомо, що Христину Тимановську, яка 2 серпня мала взяти участь у кваліфікаційному забігу на 200 метрів у Токіо, намагалися відвезти до Білорусі проти її волі.
Напередодні спортсменка різко розкритикувала білоруське спортивне начальство, яке поставило її брати участь в естафеті 4 по 400 метрів без її відома. Легкоатлетку терміново відвезли з речами в аеропорт, однак там Тимановська заявила, що боїться повертатися додому, оскільки її можуть посадити у тюрму. Вона заявила про намір звертатися за політичним притулком у посольство Австрії в Токіо.
Австрійська влада поки ніяк не відреагувала на намір білоруської спортсменки.
За повідомленнями ЗМІ, наразі Тимановська все ще знаходиться у відділені поліції в аеропорту Токіо.
Білоруський НОК назвав свою причину її відсторонення від участі в Олімпіаді в Токіо - нібито, зняли спортсменку «у зв'язку з емоційно-психологічним станом». «Це неправда, мене не оглядали лікарі», - заявила Тимановська.
Як повідомляв Укрінформ, у Білорусі з серпня 2020 року тривають масові протести проти фальсифікації результатів президентських виборів, на яких переможцем був оголошений Олександр Лукашенко. Багато білоруських спортсменів брали участь у протестах. Влада жорстоко придушує виступи, проти опозиції застосовуються репресії.
Більшість демократичних країн світу, в тому числі Україна, не визнають легітимність режиму Лукашенка.
Фото: Фонд спортивной солидарности/BSSF