Атака мігрантів є помстою Лукашенка Литві за допомогу Україні, Грузії і Молдові - депутат Сейму
Про це заявив депутат Сейму Литовської Республіки Емануеліс Зінгеріс під час круглого столу в Укрінформі.
“Ми це сприймаємо геополітично, як “вендетту” за всю нашу політику, маючи на увазі Україну, допомогу Україні, допомогу Грузії і Молдові. Звичайно, мається на увазі в контексті Європейського Союзу і асоціаційних договорів”, - зазначив політик.
Зінгеріс вказав однією з причин подібної політики Лукашенка також розміщення штабу Тихановської в країні.
Депутат Сейму звинуватив білоруський режим, який супроводжує біженців, у спробах атакувати парламент та заворушеннях у таборі біженців у вівторок.
На його думку, Литва не повинна сприймати удари авторитарних режимів, наче вони приходять зненацька, і має не допустити повторення історії, коли в 1940-х роках Радянський Союз окупував країни Балтії.
“Ми маємо дуже жваво думати, яким буде наступний удар по нам, що вони придумають”, - наголосив Зінгеріс.
Як повідомлялося, наприкінці травня Лукашенко заявив, що Мінськ більше не буде затримувати нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Євросоюзу. На початку липня Вільнюс оголосив у республіці режим загальнонаціональної надзвичайної ситуації.
За даними МВС Литви, з початку 2021 року близько 4000 мігрантів нелегально перетнули кордон з Білоруссю. Це в кілька разів більше, ніж за весь 2020 рік. Серед мігрантів особливо багато громадян Іраку, Ірану і Сирії. На початку серпня польоти з Іраку до Мінська було припинено.
Вільнюс звинуватив Мінськ у "гібридній агресії".