Вчені знайшли антитіло, ефективне проти кількох штамів COVID-19

Вчені знайшли антитіло, ефективне проти кількох штамів COVID-19

Укрінформ
Американським дослідникам вдалося виявити антитіло SARS2-38, яке працює з ключовою частиною спайкового білка вірусу SARS-COV-2, майже незмінною для різних штамів. Імовірно, це антитіло може бути ефективним проти широкої низки штамів коронавірусу.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Медичної школи Університету Вашингтона в Сент-Луїсі.

Дослідники запевняють, що знайдене антитіло, навіть при невеликих його концентраціях, з високою ефективністю працює проти різних мутацій COVID-19. Імовірно здатність антитіла прикріплятися до тієї частини вірусу, яка мало змінюється від штаму до штаму, означає низьку ймовірність резистентності в цій частині S-білка вірусу.

Читайте також: В Австралії затвердили другий препарат для лікування COVID-19

«Це антитіло має одночасно високу нейтралізуючу здатність (це означає, що воно дуже добре працює при низьких концентраціях), так і широкий спектр дії (воно працює проти всіх варіантів)», - заявив керівник дослідження професор Майкл С. Даймонд.

Повідомляється, що для дослідження американські науковці використовували мишей, на яких випробували дев'ять найбільш здатних нейтралізувати коронавірус антитіл. Серед них дослідники виявили два антитіла, які були найбільш ефективні щодо захисту тварин від хвороби, і протестували їх проти різних штамів COVID-19.

Одне антитіло під назвою SARS2-38 нейтралізувало штами «альфа», «бета», «гамма» і «дельта», а також два штами, які становлять інтерес («каппа» і «йота»), а також ще декілька безіменних варіантів, які зараз відстежують як потенційні загрози.

Читайте також: Британія затвердила препарат Ronapreve для лікування COVID-19

Таке відкриття, за словами вчених, потенційно може стати кроком на шляху до розробки нових методів лікування коронавірусу на основі антитіл, які з меншою ймовірністю втратять свою ефективність у міру мутації вірусу.

«Це чудово підходить для комбінованої терапії. Ми можемо почати думати про об'єднання цього антитіла з іншим, яке зв'язується десь іще, щоб створити комбіновану терапію, якій вірусу буде дуже важко чинити опір», - резюмував професор Майкл С. Даймонд.

Фото з сайту: medicine.wustl.edu

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-