Симптоми «затяжного» ковіду можуть триматися протягом року
Як передає Укрінформ, про це йдеться в дослідженні китайських вчених, опублікованому в науковому журналі The Lancet.
Зазначається, що дослідження ґрунтується на даних щодо 1300 госпіталізованих із COVID-19 у період із січня по травень 2020 року людей в китайському місті Вухань.
Згідно з ним, приблизно половина опитаних через рік після виписки досі відчуває щонайменше один симптом «затяжного» ковіду – частіше втому та м’язову слабкість. Кожен третій пацієнт відчував задишку через рік після встановленого діагнозу коронавірусної хвороби.
При цьому, частіше ці симптоми відчувають ті особи, які перенесли COVID-19 у важкій формі.
«Затяжний COVID-19 впливає на здатність людини повернутися до нормального життя та на її здатність до роботи у той час, коли ми досі не маємо доведеного лікування та програми реабілітації (після перенесення COVID-19 – ред.). Дослідження показує, що для багатьох пацієнтів повне відновлення від COVID-19 займе більше року», - кажуть китайські вчені.
Також дослідили, що у жінок, які перенесли коронавірус в лікарні, на 43 % частіше, ніж у чоловіків, спостерігаються симптоми втомлюваності чи м’язової слабкості, а також вдвічі частіше діагностується тривожність чи депресія.
Раніше британські вчені виявили, що «затяжний COVID» може мати понад 200 симптомів – від «мозкового туману» і галюцинацій до тремтіння та шуму в вухах.