CNN опублікував власне розслідування щодо «вагнерівців»

CNN опублікував власне розслідування щодо «вагнерівців»

Укрінформ
Американський телеканал CNN опублікував власне розслідування щодо планування спецоперації із «виманювання» підозрюваних у воєнних злочинах на сході України бойовиків ПВК «Вагнера» з території Росії, яка зірвалася в липні минулого року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN.

Згідно з розслідуванням, під час підготовки якого CNN говорили з трьома колишніми українськими розвідниками, співробітники української розвідки, згідно з планом спецоперації, видавали себе за працівників російської приватної військової компанії, яка наймала на роботу охоронців, пропонуючи їм вигідні контракти в 5 000 доларів США на місяць для захисту венесуельських нафтових об’єктів.

Крім того, згідно з інформацією українських спецслужб, що опинилася в розпорядженні американських журналістів, Сполучені Штати, буцімто, допомагали спецоперації українців «готівкою, технічним сприянням та порадами від розвідки щодо залучення російських найманців».

Читайте також: «Подзвонив нам - в КДБ»: Лукашенко розповів свою версію про «вагнерівців»

Водночас американські високопосадовці, до яких звернулися CNN за коментарями, відхилили такі заяви і назвали їх «спробою перекласти вину за те, що ризикова операція українців провалилася».

За даними джерел CNN, сотні потенційних російських підрядників подали свої заявки на роботу. В свою чергу це дало можливість українській розвідці почати виявляти потенційних підозрюваних у скоєнні військових злочинів на сході України.

«Ми почали телефонувати їм і казати: «Гей, чоловіче, розкажи щось про себе. Може ти насправді не боєць, може, ти сантехнік чи хтось такий», - розповів журналістам колишній розвідник про початок найму вагнерівців.

Потенційні кандидати-охоронці самі почали надсилати докази того, ким вони були, а також інформацію про їхній військовий досвід та навіть дані про бойові дії, в яких вони брали участь, включаючи фотографії та відеозаписи їхніх «подвигів» на сході України та в інших місцях.

Читайте також: На планшеті найманця РФ в Лівії знайшли деталі операцій «вагнерівців» у кількох країнах - ЗМІ

За інформацією CNN, двоє чоловіків пов’язали себе зі збиттям рейсу МН17, ще четверо вказали на причетність до збиття військового українського гелікоптера, внаслідок чого загинуло щонайменше 70 українських військових.

Загалом було обрано 28 росіян, які були причетні до злочинів в Україні та ще п’ятеро підрядників, які не мали жодних зв’язків із Україною, щоб усунути всі підозри.

Як повідомляється, росіянам сказали, що їх доставлять до Туреччини для транзитного рейсу до Каракасу. Проте справжній план полягав у тому, щоб доставити їх в Україну для арешту. Утім, через пандемію COVID-19 Росія закрила свій кордон, проте все ще дозволяла поїздки до сусідньої Білорусі. Підрядників доставити автобусом до Мінська, звідки ж вони начебто повинні були полетіти до Венесуели, але через затримку у декілька днів їх переселили до санаторію поблизу Мінська. Саме там білоруський спецназ затримав їх всього за декілька годин до запланованого вильоту.

Як зазначили в CNN із посиланням на колишнього радника президента Білорусі, який говорив на умовах анонімності, в Білорусі тоді вважали, що ці чоловіки прибули до країни за декілька днів до виборів президента з метою дестабілізації ситуації в країні.

Читайте також: ТСК у Раді запитає силовиків, чи була держзрада у справі «вагнерівців» — Арестович

Всього операцію готували близько 18 місяців і, як зазначили журналістам українські розвідники, її провал став «серйозним ударом для української розвідки». «Якби ці люди (найманці – ред.) опинилися в Україні, деталі їхніх злочинів стали б відомі усьому світові», - прокоментували журналістам джерела серед українських спецслужб.

Як повідомляв Укрінформ, 18 серпня 2020 року журналіст Юрій Бутусов написав, посилаючись на свої джерела в правоохоронних органах, що затримання в Білорусі найманців ПВК "Вагнера" ​​нібито було спецоперацією українських спецслужб, яка провалилася через витік інформації з Офісу Президента.

Керівник ОП Андрій Єрмак заявив, що вважає інформацію про нібито підготовку українськими спецслужбами операції щодо затримання бойовиків ПВК "Вагнера", яка була зірвана через ймовірний виток інформації після наради у глави держави, спланованою дезінформаційною кампанією.

18 серпня Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міноборони, заявив, що російська сторона завчасно готувала фейкову версію про нібито причетність СБУ до затримання 33 «вагнерівців».

Читайте також: Венедіктова запевнила, що контролює хід слідства у справі «вагнерівців»

Верховна Рада 19 травня 2021 року створила Тимчасову слідчу комісію з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, які могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявляв, що така ТСК розслідуватиме справи "вагнерівців" і "плівок Суркова-Медведчука".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-