Азербайджан подасть до Міжнародного суду позов проти Вірменії
Про це заявила керівниця управління пресслужби МЗС Азербайджану Лейла Абдуллаєва, повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт відомства.
«Найближчими днями, на додаток до судового розгляду, ініційованого Азербайджаном проти Вірменії в ЄСПЛ в січні цього року, Азербайджан порушить судову справу з метою притягнути Вірменію до відповідальності за систематичні порушення «Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» (МКЛРД)», - наголосила Абдуллаєва.
За її словами, з того часу як Азербайджан поклав кінець незаконній окупації частини своїх територій з боку Вірменії, азербайджанська сторона ретельно документує і збирає докази грубих порушень прав людини стосовно азербайджанців. «Це включає в себе факти переслідування азербайджанців з боку Вірменії з метою вигнання, тортур, вбивств і жорстокого поводження з азербайджанцями на підставі їхнього етнічного походження», - пояснила вона.
Представник МЗС зазначила, що понад мільйон азербайджанців були насильно вигнані зі своїх будинків у результаті агресії Вірменії. «Були повністю зрівняні з землею цілі міста Азербайджану», - констатувала вона.
«З моменту підписання Тристоронньої заяви Вірменія продовжувала порушувати МКЛРД, перешкоджаючи поверненню азербайджанських вимушених переселенців до своїх домівок шляхом мінування колишніх окупованих територій і відмовляючись надати Азербайджану карти мінних полів», - додала Абдуллаєва.
Як повідомляє Радіо Азатутюн, раніше Вірменія подала позов проти Азербайджану до Міжнародного суду в Гаазі за порушення Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
Згідно із заявою Гаазького суду, позивач стверджує, що «Азербайджан десятиліттями наражав вірмен на расову дискримінацію», і що «в результаті проведеної державою антивірменської політики вірмени систематично підпадали під дискримінацію, масові вбивства, тортури та інші приниження».
Як повідомлялося, Вірменія і Азербайджан 27 вересня 2020 року розпочали бойові дії в Нагірному Карабасі, взаємно звинувативши один одного в обстрілі прикордонних територій і провокуванні насильства. Обидві країни оголосили військовий стан і мобілізацію. Бойові дії призвели до військових втрат з обох сторін і численних жертв серед мирного населення.
10 листопада прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання спільної з президентами РФ і Азербайджану заяви про припинення бойових дій в Нагірному Карабасі. Згідно з домовленістю, сторони конфлікту мають залишатися на займаних позиціях, а в регіон уводилися російські «миротворці».
Процес врегулювання і переговори на політичному рівні ускладнюються різним трактуванням сторонами досягнутих домовленостей і суперечностями навколо того, де саме проходить межа між Вірменією і Азербайджаном.