Рекордна кількість німців голосуватиме на парламентських виборах листуванням
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Окрім звичайного волевиявлення на виборчих дільницях громадяни можуть проголосувати листом», - поінформував іноземних журналістів глава Федеральної виборчої комісії Георг Тіль. Він зауважив, що таке голосування було запроваджено в 1957 році й «ніколи не було маніпуляцій». На минулих виборах, у 2017 році, листами проголосували 28,2% всіх, хто взяв участь у процесі виборів.
«Зараз розраховуємо на збільшення частки тих, хто голосуватиме поштою - від 13% до 40% у різних землях», - сказав Тіль.
Експерти очікують, що частка може сягнути навіть половини в деяких містах через пандемію коронавірусу.
Про те, що на виборчу дільницю цього разу не піде канцлер Ангела Меркель, поінформував речник федерального уряду Штеффен Зайберт. «Голосування поштою - це можливість, яка є у кожного німецького виборця... Канцлер використає можливість голосування поштою», - заявив він на брифінгу.
У Комісії в понеділок нагадали, що листи мають надійти не пізніше 18.00 26 вересня.
Правом голосувати можуть скористатися 60,4 млн з 83,2 млн населення ФРН. Хоча жінок-виборців рівно на 2 млн більше, ніж чоловіків, серед кандидатів частка жінок становить усього 33%. Загалом зареєстрована рекордна кількість претендентів на місця в федеральному парламенті – 6 211. Наймолодшому з них 18 років, найстаршому – 91.
З 54 зареєстрованих у Німеччині партій до виборів допущені 47, з них 14 – вперше.
Менш ніж за тиждень до виборів і надалі лідирують соціал-демократи з 26% підтримки, згідно з опитуванням соцінституту INSA, консерватори набирають наразі 21%, але сподіваються на ривок в останні дні, «Зелені» мають 15%, вільні демократи - 12%, правопопулісти з «Альтернативи для Німеччини» - 11%, Ліві - 6%.