Польща на два місяці може продовжити надзвичайний стан на кордоні з Білоруссю
Про це в понеділок під час пресконференції у Варшаві заявив глава МВС Польщі Маріуш Камінський, передає власний кореспондент Укрінформу.
“Я рекомендуватиму уряду Польщі продовжити надзвичайний стан”, - заявив Камінський.
Він уточнив, що проситиме Раду міністрів Польщі продовжити надзвичайний стан на 60 днів у відповідності до повноважень президента РП.
Камінський підкреслив, що це рішення викликано триваючим міграційним тиском з боку нелегальних мігрантів, допомогу яким надає білоруська сторона, а також інцидентами, які провокуються з боку Білорусі і можуть призвести до “дуже гарячих ситуацій”.
Міністр наголосив на потребі забезпечення максимального захисту кордонів Польщі, аби польські силові структури мали свободу дій у вузькій прикордонній смузі.
Камінський повідомив, що на польсько-білоруському кордоні спостерігаються провокації білоруських силовиків: направлення зброї у бік поляків, її демонстративне перезаряджання, постріли у повітря тощо.
“Вони провокують, щоб з польської сторони почали стріляти”, - наголосив міністр.
Він запевнив, що польська сторона спокійно реагує на провокації білорусів, розуміючи, що йдеться про різке погіршення безпекової ситуації на кордоні.
Глава МВС Польщі повідомив, що із серпня польські прикордонники зафіксували майже 9,4 тис. спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону, з яких 8,2 тис. спроб було унеможливлено. Водночас 1,2 тис. нелегальних мігрантів потрапили до центрів для біженців на території РП. Він додав, що багато з них не мають документів, або документи є підробленими.
Як повідомлялося, Польща на початку вересня запровадила надзвичайний стан у 183 населених пунктах Підляського та Люблінського воєводств, що межують із Білоруссю, у зв’язку з міграційною кризою та російсько-білоруськими військовими навчаннями "Захід-2021", які тривали з 10 по 16 вересня.
Також Литва і Латвія запровадили надзвичайний стан у прикордонних з Білоруссю районах.
Крім того, ці європейські країни змонтували огорожу з колючого дроту на кордоні з Білоруссю для запобігання проникненню груп нелегальних мігрантів.
У ЄС заявили про цілеспрямовані дії режиму Лукашенка із провокування штучної міграційної кризи на кордонах Євросоюзу. Мігранти з Іраку, Сирії та ряду африканських країн прибувають в Білорусь за допомогою офіційних туристичних агенцій Білорусі та доставляються на кордони ЄС прикордонною службою цієї країни.
При цьому режим Білорусі намагається звинуватити владу європейських сусідів у «жорстокому» поводженні з мігрантами та у порушенні прав людини. За деякими оцінками, після того, як Латвія, Литва і Польща обмежили рух незаконних мігрантів на власних кордонах, на території Білорусі вже накопичилися близько 10 тисяч незаконних мігрантів з Іраку та інших країн регіону.
Фото: wikimedia