Польська PGNiG попередила Німеччину про загрози запуску Nord Stream 2
Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті PGNiG.
PGNiG та її німецька філія PGNiG Supply&Trading 20 жовтня представили Федеральному міністерству економіки та енергетики ФРН власну позицію. У ній зазначається про негативний вплив сертифікації Nord Stream 2 AG за моделлю ITO на безпеку енергопостачання в ЄС та в окремих державах-членах, зокрема Польщі.
Обидві компанії вказали на чинники, що свідчать про те, що сертифікація оператора «Північного потоку-2» за моделлю ITO збільшує загрозу безпеці поставок газу на континенті, а не навпаки.
«Всупереч позиції Nord Stream 2 AG, газопровід не є додатковим маршрутом транспортування газу до Європи, а призначений для обходу існуючих маршрутів постачання газу зі східного напрямку, через Польщу та Україну», - йдеться у повідомленні.
Компанії також вказали на той факт, що Nord Stream 2 AG контролюється материнською компанією, котра значно впливає на безпеку енергопостачань в ЄС та в окремих державах-членах.
«Поточна ситуація на ринку газу в ЄС показує, наскільки серйозною є загроза для безпеки постачання в рамках реалізації проєкту «Північний потік-2», - заявив Павел Маєвський, голова правління компанії PGNiG SA.
Як повідомлялося, оператор будівництва «Північного потоку-2», Nord Stream 2 AG, заявив, що перша нитка газопроводу «Північний потік-2» заповнена технічним газом та готова до роботи.
Російський газовий монополіст Газпром 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2».
Газопровід побудований з РФ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром. Зараз газопровід очікує сертифікації з боку німецького регулятора.
Проти цього проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії та США. Уряди цих країн, а також впливова група депутатів Європейського парламенту вважають, що Москва вже зараз використовує газопровід «Північний потік-2» як гібридну енергетичну зброю проти України та усієї євроспільноти.