Загибель Галини Гатчінс: «Вона була суперкрутою через її український дух»

Загибель Галини Гатчінс: «Вона була суперкрутою через її український дух»

Укрінформ
Американська кіноіндустрія приголомшена трагічним випадком на знімальному майданчику в Санта-Фе

Американський кінематограф шокував світ сумною подією: знаменитий актор Алек Болдуїн застрелив кінооператора – українку Галину Гатчінс (Андросович). Це сталося вдень у четвер під час зйомки бойовика «Раст» поблизу міста Санта-Фе штату Нью-Мексико (США), на ранчо Бонанза-Крік, яке використовували для зйомок десятків фільмів.

ФАТАЛЬНИЙ ВЕСТЕРН

Болдуїн вистрелив із бутафорської зброї на знімальному майданчику, і сталося те, що він сам назвав «трагічним випадком».

42-річну українку доставили гелікоптером у лікарню, де констатували її смерть. Актор також поранив у ключицю режисера – 48-річного Джоела Соузу, якого доставили в кареті швидкої допомоги в медичний центр. Там йому надали допомогу й виписали зі шпиталю.

Детективи розслідують, яким чином холостий заряд завдав смертельного поранення.

Як випливає із заяви, даної Болдуїном під присягою, він був переконаний, що реквізитна зброя, яку йому вручили, безпечна.

Асистент режисера взяв із візка бутафорський пістолет і передав його акторові, вигукнувши: «Холодна зброя!», що означало: у ній немає бойових патронів, і з нею безпечно мати справу в присутності знімальної групи, ідеться в заяві.

«Немає слів, щоб передати моє потрясіння і засмучення у зв’язку з трагічним випадком, який забрав життя Галини Гатчінс – дружини, матері та глибоко шанованої колеги. Я повністю співпрацюю зі слідством, – написав Алек Болдуїн у Твіттері. – Моє серце розбите через втрату, яку понесли її чоловік, син і всі, хто знав і любив Галину».

Представник шерифа Хуан Ріос повідомив, що Болдуїну дозволено вільно пересуватися. «Він вільна людина», – сказав поліцейський. Жодних звинувачень висунуто не було, і невідомо, чи висуватимуться вони надалі, зазначили в окружній прокуратурі Нью-Мексико.

ХТО ТАКА ГАЛИНА ГАТЧІНС

Галина Андросович народилася в селі Городець Овруцького району на Житомирщині й, за словами речника МЗС України Олега Ніколенка, мала громадянство України.

Як згадує її родич, викладач Національного університету біоресурсів і природокористування України Іван Андросович, Галина народилася в родині військового моряка. Мама – Ольга, сестра – Світлана.

Батько служив у Мурманську, і родина там довго жила, а потім повернулася в Україну. 

«У Галі ще тоді я помітив великі здібності, – зазначив він. – Я б сказав, вона мала фізико-математичний склад розуму. Без проблем вступила на факультет «економіка підприємства» вишу, де я викладав і викладаю (на той час Київського аграрного університету). Дуже добре вчилася, була старостою. У 2001 році Галя закінчила аграрний університет з відзнакою.

Розумієте, вона така – вона завжди хотіла чогось більшого. Самостійно вивчила англійську, подавалася на американську грінкарту і врешті поїхала в США.

Через деякий час повернулася і вступила на міжнародну журналістику до Київського національного університету імені Шевченка. Успішно закінчила навчання і знову поїхала до США.

Там теж училася... І через деякий час запросила мене на весілля...

Я подякував і пожартував – ти хоч не дідуся там собі знайшла? А вона ж – справжня красуня. І гарну пару собі знайшла, такий хороший хлопець, на пару років старший за неї.

Ми спілкувалися, коли вони приїздили в Україну, коли Галина прилітала провідати батьків.

Вона така, дуже сильна, знаєте. Цілеспрямована. Вона чітко бачила своє майбутнє, жила цими своїми проєктами».

За словами американського кінорежисера та історика кіно Джима Гемпхілла, Гатчінс вивчала журналістику і працювала над документальними фільмами у Великобританії, перш ніж зайнялася кіновиробництвом.

«Це спонукало її приїхати сюди, у США, щоб працювати в кіноіндустрії, де вона ніби перенесла своє бачення з документалістики на бойовики та фільми жахів. У них була така безпосередність і реалізм, а також такий погляд на красу, який мала вона, і це був справді унікальний погляд», – сказав він.

Згідно з вебсайтом Гатчінс, вона народилася і зростала «в оточенні оленів і атомних підводних човнів» у родині військового, який служив на радянській військовій базі за Полярним колом. Називала себе «неспокійною мрійницею» й «адреналіновою наркоманкою».

У 2015 році закінчила Американський інститут кіно в Лос-Анджелесі й зробила успішну кар’єру оператора. У 2019 році журнал American Cinematographer назвав її однією з «висхідних зірок» американської кінематографії. Серед іншого вона знімала стрічку про супергероя «Макс Фіст» (Archenemy) і фільм жахів «Дорогуша» (Darlin’).

Над бойовиком «Макс Фіст» працювала у 2020 році з Джо Манганьєлло в головній ролі.

«У неї був цей український дух, завдяки якому вона здавалася суперкрутою й водночас дуже серйозною», – сказав режисер Адам Мортімер, який працював з Галиною над цим фільмом.

1
Фото: Instagram/halynahutchins

За його словами, операторка мала стати «дуже відомою, дуже успішною».

«Мені так сумно від втрати Галини. Я був шокований від того, що це могло статися на знімальному майданчику, – написав він у Твіттері. – Вона була блискучим талантом, цілком віддана мистецтву й кіно».

Манганьєлло в Інстаграмі назвав Гатчінс «неймовірним талантом» і «чудовою людиною». За його словами, йому пощастило, що він працював із нею.

Агентство, яке представляє Галину Гатчінс, згадує її як «промінь світла», «завжди усміхнену і завжди сповнену надій».

«Галя досягла дуже багато чого, – сказав друг Галини Олексій Федосов, який працював разом із нею на зйомках. – Вона дуже світла людина, я її часто зустрічав в американській Гільдії операторів, на світських заходах. Її всі дуже сильно любили, у неї був прекрасний творчий підхід, я знаю, що вона тут вчилася й після навчання продовжила роботу. Вона прекрасна мама перш за все».

В Американському інституті кіно також відреагували на смерть операторки.

«Самі слова не можуть передати втрату настільки дорогої людини для спільноти Американського інституту кіно. Ми обіцяємо, що Галина Гатчінс житиме в дусі всіх, хто прагне реалізувати свої мрії в добре переданих історіях», – заявили в інституті.

«Абсолютно жахлива, страшна новина про операторку Галину Гатчінс. Моє серце з її родиною», – заявив актор Елайджа Вуд, який зіграв роль Фродо Беггінса у фільмі «Володар перснів».

«Мені дуже подобалися роботи Галини Гатчінс. Це трагічна втрата не лише для кіно, а й для багатьох із тих, хто працював із нею», – зазначив американський сценарист Крістофер Роберт Каргілл.

Jim Weber/The New Mexican
Фото: Jim Weber/The New Mexican

ВАЖКА РОЛЬ АЛЕКА БОЛДУЇНА

Як зазначила акторка Дебра Мессінг, Болдуїн не винен у загибелі Галини.

«Абсолютно ні. Йому було видано бутафорський пістолет. Він використав його на сцені. Тоді сталася катастрофа, внаслідок якої Галина Гатчінс загинула, а Джоел Соуза був поранений. Я молюся за їхні родини».

Болдуїн не лише грає головну роль у «Расті», а є також продюсером фільму.

За сюжетом, його герой Гарланд Раст – злочинець, за чию голову призначено винагороду. Коли його тринадцятирічного онука Лукаса, який залишається без батька, засуджують до повішення за випадкове вбивство місцевого фермера, Раст вирушає в Канзас, аби визволити його з в’язниці. Події відбуваються в 1880-х роках.

Після трагічного випадку зйомки фільму зупинено на невизначений час.

Фото: Instagram/Alec Baldwin
Фото: Instagram/Alec Baldwin

Болдуїн, удостоєний премії «Еммі», має величезний досвід роботи в кіно, театрі, на телебаченні.

Раніше він мав кілька незначних зіткнень із поліцією.

У 2014 році був затриманий після того, як неправильно проїхав на велосипеді по П’ятій авеню неподалік 16-ї вулиці на Мангеттені. Поліцейські звинуватили його в порушенні громадського порядку та агресивній поведінці.

У 2019 році Болдуїн погодився пройти курс «управління гнівом» у рамках угоди з прокурорами, аби зняти звинувачення в тому, що він напав на чоловіка під час суперечки щодо місця для паркування.

Проте цей смертельний випадок на знімальному майданчику, очевидно, не має стосунку ні до його минулого, ні до його спалахів гніву.

ЧОМУ ВБИВАЄ БУТАФОРСЬКА ЗБРОЯ

Бутафорська вогнепальна зброя зазвичай стріляє холостими патронами, створюючи візуальний та звуковий ефект. Але паперова або пластикова маса, вилітаючи зі ствола, може бути смертельно небезпечною на близькій відстані. Такі випадки траплялися й раніше.

За словами британського режисера-постановника Стівена Голла, під час зйомки стрілянини одна з найбільш ризикованих позицій – за камерою, тому що вона перебуває на лінії вогню у сценах, де актор стріляє у бік глядачів.

«У бутафорської зброї справді є небезпечний фактор», – пояснює експерт Джозеф Фішер, який працює на знімальних майданчиках і мав справу зі зброєю в армії й поліції Нью-Йорка. У бутафорській зброї використовується на 50-75% менше пороху, ніж у справжній, додає він.

І навіть незважаючи на те, що в патроні немає кулі, зі ствола виходять газ, тепло й повітря, оскільки є пороховий заряд. «І це може призвести до фізичних травм на відстані від 7 до 15 метрів, залежно від заряду», – додав Фішер.

Він також зазначив, що на знімальному майданчику завжди «виявляють особливу обережність із будь-яким видом зброї».

«Як правило, ми проводимо інструктаж з техніки безпеки з акторами й командою. Представляємо зброю акторам і знімальній групі, дозволяємо їм оглянути її, пояснюємо запобіжні заходи щодо кожного типу бутафорської зброї», – сказав він.

*  *  *

Брат Алека, Стівен Болдуїн, теж відомий актор, написав у Інстаграмі: «Прошу ваших молитов цього вечора, друзі. Більше не скажеш, крім як, будь ласка, моліться за всіх, кого торкнувся цей трагічний випадок. Дякую вам».

Володимир Ільченко, Нью-Йорк
Використано матеріали
CNN, ВВС, NYT, Радіо «Свобода», «Голос Америки»

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-