Україна та ще 34 країни ОБСЄ застосували «віденський механізм» щодо Білорусі

Україна та ще 34 країни ОБСЄ застосували «віденський механізм» щодо Білорусі

Укрінформ
Щодо Білорусі 35 держав-учасниць ОБСЄ, включаючи Україну, задіяли так званий віденський механізм цієї організації з огляду на серйозні порушення прав людини у Республіці Білорусь.

Як передає кореспондент Укрінформу, спільний лист від імені делегацій 35 країн на адресу постпреда РБ в ОБСЄ був поширений у четвер під час засідання Постійної ради ОБСЄ.

У листі нагадується, що 17 вересня 2020 року 17 держав-учасниць ОБСЄ активували так званий московський механізм ОБСЄ з метою створення експертної місії для вивчення повідомлень про порушення прав людини до, під час та після президентських виборів у РБ 9 серпня 2020 року. Цю місію, окрім встановлення фактів та звітування про них, також було закликано надати рекомендації та поради.

Відповідна незалежна доповідь, автором якої став доповідач, австрійський професор Вольфганг Бенедек, була офіційно представлена на Постійній раді ОБСЄ 5 листопада 2020 року. У ній йшлося про те, що вибори у Білорусі не були ані вільними, ані чесними, а силами безпеки були вчинені "масові та систематичні" порушення прав людини та основних свобод. Також у доповіді містилася низка рекомендацій білоруській владі, всім державам-учасницям та міжнародному співтовариству загалом.

Читайте також: З липня 2020 року окупанти більше 700 разів перешкоджали патрулям СММ ОБСЄ

У спільному листі делегації 35 країн вказали на те, що з моменту публікації доповіді в рамках "московського механізму" "ситуація в Білорусі погіршилася", а влада в Мінську не відреагувала на численні заклики виконати рекомендації цієї доповіді, як і відкинула пропозицію голови ОБСЄ зі сприяння національному діалогу в РБ.

"Замість того, щоб побачити рух у напрямку вирішення кризи в Білорусі, ситуація погіршилася, а реакція білоруської влади продовжує бути неадекватною. Таким чином, у відповідь на нездатність білоруської влади задовільно відреагувати на звіт московського механізму від 5 листопада 2020 року, а також з огляду на нашу додаткову стурбованість з приводу триваючих протягом останніх 12 місяців подій, наші країни сьогодні посилаються на віденський механізм (людський вимір) і зобов'язання Білорусі за цим механізмом", - йдеться у листі.

Таким чином, 35 країн-учасниць ОБСЄ хочуть, щоб офіційний Мінськ у рамках "віденського механізму" надав змістовні відповіді на зазначені у листі питання, які викликають занепокоєння. За процедурою такі відповіді мають бути надані у письмовому вигляді протягом 10 днів.

Спільний лист, який під час засідання Постійної ради ОБСЄ зачитав очільник британської місії Ніл Буш, підписали: Албанія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Чорногорія, Нідерланди, Північна Македонія, Норвегія, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Велика Британія, США та Україна.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-