Штурм мігрантів: кількість постраждалих польських силовиків зросла до дев’яти
Про це повідомляють у соцмережах Прикордонна служба РП, польська поліція та міністерство національної оборони, передає Укрінформ.
“Сьогодні під час нападів постраждали cім поліцейських. Зокрема, це поліцейський, якого вдарили каменем по голові, і він був доправлений до лікарні; поліцейська з травмою голови, яку також доправлено до лікарні; п’ятеро поліцейських мають травми рук і ніг”,- йдеться в повідомленні поліції.
7 policjantów rannych podczas ataków w dniu dzisiejszym.
— Polska Policja 🇵🇱 (@PolskaPolicja) November 16, 2021
To m. in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstaly po rzucanych w nas przedmiotach. pic.twitter.com/W484suRdy3
Як зазначається, поранення отримані в результаті кинутого з боку мігрантів каміння, палок, металевих труб, шумових та сльозогінних гранат.
Takimi przedmiotami jak na załączonym filmie (kamienie, kije, metalowe rury, granaty hukowe i łzawiące) atakowani byli dzisiaj polscy policjanci i funkcjonariusze służb. Ataków dokonywały ze strony białoruskiej osoby inspirowane do tego przez służmy reżimu i ich funkcjonariusze. pic.twitter.com/3ttkp8vzfa
— Polska Policja 🇵🇱 (@PolskaPolicja) November 16, 2021
За інформацією міноборони Польщі, один з військових отримав поранення в голову каменем. Йому надано допомогу, загрози життю немає.
У свою чергу Прикордонна служба РП повідомляє, що від кинутого каменя постраждала також прикордонниця з пункту пропуску в Кузниці. Її перевезли до лікарні і надали допомогу.
Як інформує міноборони РП, серед нападників були й діти.
Migranci wykorzystują do ataków dzieci. #Kuźnica
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) November 16, 2021
-#granica @Straz_Graniczna @PolskaPolicja @StZaryn pic.twitter.com/EEmGFDSRIy
Прикордонна служба Польщі повідомила, що після спроби штурму мігранти організовано під контролем спецслужб Білорусі повернулися до свого наметового містечка, розташованого за кількасот метрів від пункту пропуску.
Obecnie cudzoziemcy wracają z przejścia granicznego w Bruzgach na teren wcześniejszego koczowiska znajdującego się kilkaset metrów dalej przy linii granicy. Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb🇧🇾.#zgranicy pic.twitter.com/edze9lUQNd
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) November 16, 2021
Як відомо, криза на польсько-білоруському кордоні триває із серпня. Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь і Росію у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.
Станом на сьогодні безпосередньо на польсько-білоруському кордоні перебуває 3-4 тисячі мігрантів з півдня, загалом у Білорусі - до 20 тисяч.
З початку вересня на польсько-білоруському кордоні діє надзвичайний стан. Варшава планує збудувати до середини 2022 року на лінії кордону з РБ загородження заввишки понад 5 метрів.