Дівчина Протасевича просить у Лукашенка про помилування
Як повідомляє Укрінформ, про це вітчим дівчини Сергій Дудич сказав у коментарі радіостанції «Эхо Москвы».
«Якесь рішення може бути ухвалене лише після суду. Але ми все-таки маємо надію на помилування... Я знаю, що Софія написала прохання про помилування на ім'я "президента Республіки Білорусь"», — заявив Дудич.
За його словами, зараз Сапега перебуває під домашнім арештом у місті Ліда. «Вона живе одна, у нашій квартирі. Ніхто до неї зайти не може. Їй можна ходити в магазин під наглядом. Під час слідчих дій вона спілкується лише з адвокатом. І з жовтня до неї один раз був консульський доступ», - уточнив вітчим затриманої.
Він додав, що родичі Сапеги не очікували, що їй висунуть таку кількість обвинувачень: «Все-таки такого ми не припускали. Така кількість статей — усе це важко зрозуміти та сприйняти».
У грудні Софії Сапезі було висунуто обвинувачення за сімома статтями КК Білорусі, їй загрожує від шести років ув'язнення. Серед висунутих їй обвинувачень є статті про розпалювання ворожнечі (ч.3 ст.130), організацію насильства стосовно співробітника органу внутрішніх справ (ч.4 ст.16 і ст.364), незаконний збір особистої інформації (ч.1 і 2 ст. .203-1). Також в обвинуваченні є пункти про погрози суддям, посадовцям та перешкоджання законній діяльності журналіста.
Як повідомлялося, 23 травня літак ірландської авіакомпанії Ryanair, що летів з Афін у Вільнюс через повітряний простір Білорусі, здійснив вимушену посадку в Мінську.
Після приземлення було затримано двох пасажирів - колишнього редактора опозиційного Телеграм-каналу Nexta Романа Протасевича та його подругу, громадянку РФ Софію Сапегу.
Після інциденту з літаком Європейська рада вирішила вжити додаткових індивідуальних санкцій проти посадових осіб та державних установ Білорусі, а також обмежувальних заходів проти економіки країни.
Згодом з'явилися відеозаписи із зізнаннями Протасевича та Сапеги. Зокрема, Сапега на записі каже, що редагувала Телеграм-канал про білоруських силовиків "Чорна книга Білорусі".
Після фальсифікації президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року в країні розпочалися масові акції протесту. Режим Лукашенка, легітимність якого не визнали ЄС і більшість демократичних країн світу, розпочав жорстокі репресії проти учасників протестів, опозиції, незалежної преси, правозахисників та громадських активістів.