Справа MH17: кожному родичу загиблих можуть виплатити до €40 тисяч

Справа MH17: кожному родичу загиблих можуть виплатити до €40 тисяч

Укрінформ
У судовому комплексі “Схіпхол", де проходять слухання у справі МН17, нідерландські прокурори під час представлення обвинувального акту зазначили, що кожному, хто втратив близьку людину у трагедії, має бути виплачена компенсація.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі.

“Першій категорії, зокрема, офіційно зареєстрованому партнеру, дітям, батькам, які проживали разом із загиблими, сума компенсації має становити 40 тисяч євро”, - наголосила сторона обвинувачення.

Другій категорії, до якої належать діти та батьки, які не проживали разом із загиблими, має бути виплачено по 35 тисяч євро, вважають прокурори. До третьої категорії належать: брати, сестри, бабусі, дідусі, онуки, дядьки та тітки, племінники - вони мають право отримати 30 тисяч євро.

Адвокати родичів загиблих звернулися до суду щодо можливості зобов'язати державу виплатити компенсації, а потім стягнути суми з обвинувачених. Сторона обвинувачення вважає, що це можливо.

Наступне засідання суду відбудеться 22 грудня. Завтра сторона обвинувачення продовжить представлення обвинувального акту, а також оголосить прохання щодо вироку.

Як повідомляв Укрінформ, нідерландські прокурори, представляючи обвинувальний акт, зазначили, що під час розслідування не було виявлено жодних слідів іншої зброї, яка могла б знищити у 2014 році пасажирський літак рейсу МН17, окрім “Бук”.

Такий висновок підтверджується багатьма доказами. Зокрема, результатами експертизи знайдених фрагментів та елементів, перехопленими телефонними розмовами обвинувачених, показами свідків, фото та відео “Бука”.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група дійшла висновку, що літак був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-