Тепловізори зафіксували мігрантів, які прорвалися через польсько-білоруський кордон
Про це повідомляє у Твіттері Прикордонна служба Польщі, передає Укрінформ.
“12 січня польсько-білоруський кордон намагалися нелегально перетнути 16 осіб… Цієї ночі на відрізку кордону, що охороняється прикордонною заставою у Черемсі, білоруські спецслужби кидали каміння у бік польських патрулів. Ніхто не постраждав”, - йдеться в повідомленні.
Як зазначається, від початку цього року 391 мігрант намагався нелегально потрапити з Білорусі до Польщі
У середу Прикордонна служба Польщі оприлюднила відео з тепловізійної камери, на якому видно як 15 нелегальних мігрантів, подолавши загородження з колючого дроту на кордоні, ховаються у господарських приміщеннях найближчого населеного пункту. Їх затримали.
Nagranie z pojazdu obserwacyjnego Straży Granicznej.
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) January 12, 2022
Grupa 15 nielegalnych imigrantów-obywateli Iraku, przekroczyła granicę we wtorek 11.01 na odcinku #PSGMielnik Cudzoziemcy próbowali się ukryć w zabudowaniach gospodarczych. Wszyscy zostali zatrzymani.#zgranicy #PJN pic.twitter.com/lE9o6zt5FG
Речниця Прикордонслужби Польщі повідомила у коментарі РАР, що цієї ночі білоруські спецслужби різали колючий дріт на кордоні і кидали каміння у бік польських патрулів, але з ними не було мігрантів.
Як зауважують польські прикордонники, останнім часом змінюється профіль нелегальних мігрантів, які намагаються потрапити до Польщі з Білорусі. Раніше серед іноземців було найбільше громадян Іраку. Зараз їх також ще багато, але вcе частіше з’являються громадяни інших країн. Йдеться про громадян Ємену, Лівану, Індії, Куби, Габону, Гани, Камеруну, Кот-д’Івуару, Палестини, Конго.
Як відомо, криза на польсько-білоруському кордоні триває від серпня. Відтоді у Польщі зафіксовано приблизно 40 тис. спроб нелегально перетнути кордон.
Польща та країни Балтії звинувачують Білорусь та РФ у гібридній агресії із застосуванням штучно створеного міграційного потоку.
Варшава планує збудувати до середини 2022 року на відрізку кордону з РБ загородження протяжністю майже 200 км і заввишки понад 5 м. Будівництво “стіни” має розпочатися наприкінці січня.
Фото: Straż Graniczna