У Грузії відмовились визнати Саакашвілі постраждалим через жорстоке поводження
Як передає Укрінформ, про це йдеться у поширеній прокуратурою інформації, повідомляє Грузія Online.
Як зазначається, 9 листопада 2021 року Слідчий департамент Служби державного інспектора розпочав розслідування за фактами можливого неналежного поводження щодо ув'язненого Міхеіла Саакашвілі у лікувальному пенітенціарному закладі N18, а також у Горійському військовому шпиталі. Зокрема, за фактами можливої фізичної та словесної образи при переведенні до лікувального закладу N18, цілеспрямованої вербальної агресії та вилучення наручного годинника при переведенні з військового шпиталю до закладу N12.
Слідча служба держінспектора двічі - 9 та 30 грудня 2021 року - детально проінформувала адвокатів Саакашвілі про поточне слідство та про проведені слідчі та процесуальні дії, йдеться у повідомленні.
Зазначається, що кримінальна справа, що існує у провадженні Служби державного інспектора, потребує комплексного та повного розслідування, з цією метою 29 листопада 2021 року прокурором у справі було надано вказівку про проведення слідчих та процесуальних дій, частина яких Службою державного інспектора досі не виконана, зазначається у повідомленні.
У справі призначено комісійну судово-медичну експертизу, яка встановить, наскільки належна медична допомога була надана в період ув'язнення Міхеіла Саакашвілі; призначено психологічну експертизу; за запитаними у справі аудіо-відеозаписами призначено габітоскопічну (портретну), відеоскопічну та інформаційно-технологічну експертизу; а також трасологічну експертизу, відповідей якої слідство на даному етапі не отримало і результати якої є дуже важливими для встановлення обставин.
«Виходячи з цього, до виконання письмових вказівок прокурора, у тому числі до отримання висновків відповідної експертизи та з метою повторної перевірки окремих обставин, що мають значення для слідства, до проведення відповідних слідчих та процесуальних дій, прокуратура не має можливості прийняти у справі будь-яке підсумкове рішення, зокрема, визнати особу потерпілою. З урахуванням викладеного, вимога сторони захисту про визнання Міхеіла Саакашвілі потерпілим не була задоволена через необґрунтованість», - йдеться у заяві прокуратури.
Водночас прокуратура висловила готовність для забезпечення повною мірою прав захисту надати адвокатам, які захищають Саакашвілі, можливість ознайомитися з матеріалами кримінальної справи.
Як повідомлялося, 20 жовтня Саакашвілі офіційно висунули звинувачення в незаконному перетині кордону, яке, за даними слідства, він скоїв 28 вересня, коли таємно прибув до грузинського порту Поті з України на судні, яке перевозило вантажівку з молочною продукцією.
Стаття за незаконний перетин кордону передбачає до п'яти років позбавлення волі.
Саакашвілі голодував 50 днів у в'язниці.