У Німеччині все ще дискутують на тему надання Україні озброєнь

У Німеччині все ще дискутують на тему надання Україні озброєнь

Укрінформ
Тема надання Україні оборонних озброєнь продовжує перебувати в переліку найгостріших у німецькому політикумі та ЗМІ.

Вона стала центральною також у неділю ввечері у політичному ток-шоу Anne Will на Першому ТВ-каналі ARD, найбільш впливовому ток-шоу на німецькому телебаченні, передає Укрінформ.

Тема обговорення: «Слова чи зброя: яка роль Німеччини у конфлікті навколо України?».

Німеччина, як зазначила ведуча Анне Вілль, минулого року експортувала озброєнь на рекордні 9 млрд євро та є 4-м найбільшим експортером зброї у світі. Вона зауважила, що попри заяви, що Берлін не постачає озброєння в кризові регіони, насправді це не зовсім так. Утім, нинішній уряд ФРН і попередній виступали та виступають категорично проти постачання озброєнь Україні, і 71% громадян Німеччини, як показують опитування, вважають, що такі поставки були б хибними, за правильне це вважають усього 20% опитаних.

Читайте також: Німеччина і надалі не планує надавати зброю Україні - глава Бундесверу

Посол України в ФРН Андрій Мельник скористався трибуною телеканалу для того, аби звернутися до пересічних німців з закликом допомогти змінити курс німецького уряду.

«Допоможіть нам! На карту поставлено все. Йдеться про виживання України, йдеться про те, що Путін хоче стерти Україну з мапи», - апелював посол. До політиків-учасників ток-шоу дипломат звернувся зі словами про те, що в нинішній ситуації не може бути полутонів - Німеччина або стоїть на боці України в усіх сенсах, або ні.

Мельник підкреслив, що ми всі стоїмо перед загрозою великої війни в Європі, і треба визнати це та «почати діяти, а не лише заспокоювати нас словами». Він нагадав, що німецька сторона роками знає, які озброєння Київ потребує. Нещодавно перелік знову було передано міністерству оборони та закордонних справ.

Читайте також: Україна передала Німеччині перелік зброї, яку хотіла б отримати

Новий генеральний секретар правлячої Соціал-демократичної партії Кевін Кюнерт зауважив, що практика показує, що «постачання в кризові регіони не є продуктивним». Він сказав, що ФРН не постачала Україні зброю, але надавала масивну підтримку, зокрема, фінансову, в розмірі 1,8 млн євро, «допомагала будувати Україні економічну незалежність від Росії».

Цю тезу підтримав речник з питань зовнішньої політики фракції «Зелених» (яка входить до правлячої коаліції) у Бундестазі Юрген Тріттін. Він також підкреслив, що треба «стримувати Росію не зброєю, але політичними заходами».

Читайте також: Глава німецьких консерваторів вважає можливими європейські поставки зброї Україні

Про те, що «треба використати всі переговорні можливості» говорив і голова фракції опозиційної партії «Лівих» у Бундестазі Дітмар Бартч. Постачання зброї Україні він назвав «неправильним» і додав, що Німеччина «може по-іншому допомогти Україні».

З критикою такої пасивної позиції офіційного Берліна виступила американський історик, політолог, автор книг Енн Еплбаум, яка взяла участь у дискусії за допомогою відеозв’язку. Вона переконана, що Україні обов’язково потрібно допомогти боронити себе, «щоб ціна агресії була настільки високою, що Путін не стане нападати». Отже, надання Україні зброї буде спрямоване на те, аби упередити війну. Епплбаум також зазначила, що змушує Київ до членства в НАТО саме загроза з боку Росії.

Читайте також: У посольстві США пообіцяли ще більше допомоги Україні

Нагадаємо: українська тематика є одною з основних під час візиту канцлера ФРН Олафа Шольца в США 7 лютого. Того ж дня з візитом в Україні буде міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Обидва політики неодноразово говорили, що Німеччина не змінить політики щодо ненадання Україні озброєнь.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-